Ervita rand

Vaatamata rahanappusele vallas ja minu viimasele külastusele Ervita randa vähemalt aasta tagasi, kujutasin seda kohta palju kenamana ette. Olime täna poisiga mitu tundi puid ladunud ja kahe riida lõpetamise tähistamiseks otsustasime rattaga ujuma sõita. Kuna Väinjärve rand jäi kaugemale, langes otsus Ervita poole kasuks, millest mul nagu juba öeldud olid päris head mälestused.

Vaatepilt mis mulle avanes oli päris trööstitu. Lagunev sild, kalaraibete, krõpsu- ja suitsupakiga küllastatud sillaümbrus, prügist üleujutav prügikast jne. Õnneks sai silla lõpust peeaegu ohutult vette hüpata  ja kaugemal tundus kõik nii nagu peab. Hea, et poisile taipasime kummirõnga kaasa võtta, kalda lähedal vetikates poleks tal ilma selleta midagi teha olnud. Ja see vettehüppamise jutt pole ka naljapärast räägitud. Läbi vee kumas endiselt vana silla post, mis võis olla piisavalt sügaval, et selle vastu “peakat” hüpates mitte kaela murda aga võib olla ka mitte. Ja rääkimata sillast ise. Ime, et sellel üldse käia sai.

Mõtlen, et isegi kui tegemist ei ole avaliku rannaga, võiks vald mingil moel asja kontrollida ja mitte lasta inimestel sedavõrd ohtlikus kohas toimetada. Mina saan seal hakkama, sest vee all hüppajat ootavatest postidest olen teadlik ja kuidagimoodi suudan mööda allesolevaid laudu silla lõppu ka laveerida. Aga lapsed? Võõrad? Lahtine jalaluumurd, roostes naelast tekkinud veremürgitus võiksid olla vaid mõned ohtudest, mis Ervital ujuma minejat rannas ootavad. Ja kes teine peaks avaliku korra aspektide eest seisma kui mitte kohalik omavalitsus??

Ja muidugi rämps. Need kalaraiped vees ja silmini täis prügikast. Kui muud ei saa, siis vähemalt prügikasti võiks vald tühjaks lasta vedada!

Ma ei tea (ei mäleta) milline oli Ervita “ranna” alla jääva maa õiguslik staatus. Kellele see kuulus ja kuidas oli ranna laiendamise või korrastamisega. Selliseid plaane on peetud ja toppama on need jäänud. Aga kui omanikud lubavad rannal seal olla, võiks ju talgukorras midagi ära teha küll. Prügi ära vedada, paar koormat liiva laiali riisuda, ehk isegi pisut silda korrastada. Lööksin omalt poolt ka kindlasti kampa kui mõni Ervita entusiast algatust üles näitaks! :) Praegu ma kindlasti sinna tagasi ei lähe. Pigem sõidan kaugemale Väinjärve ametlikku randa.

Leave a Reply