Load käes!

Load käes! Ajutised aga siiski load ning 100% kasutuskõlblikud. Oli kohe mõnus tunne autorooli istuda ja õige mehena pere koju sõidutada!

Mis see 209 päeva ilma lubadeta mulle siis maksma läks?

 • Trahv kehtivusaja ületanud lubade eest 1800 kr
 • Liiklustestide vihik 2x 170 kr (ühe vihiku sai Matilde endale, tal oli seda hirmsasti tarvis!)
 • Liikluseeskiri 20 kr
 • Arstitõend 250 kr
 • Õppesõit Paides 1 tund 250 kr
 • Teooriaeksam, sõidueksam ja uued juhiload koos kõige selle juurde kuuluvaga 1430 kr
 • Ajutised juhiload 280 kr
 • KOKKU: 4370 kr

Ja see on ainult see kulu, mida on võimalik kiirelt rahasse ümber arvestada! Kui palju on kulunud selle aja jooksul närvirakke minul ja minu naisel ehk ka lastel, ei oska kokku lüüa. Suur tänu neile siinkohal mõistmise ja minu eksamile utsitamise eest! Viimase eest kandis Mannuga koos hoolt ka Mattis. :)

Küllap on lubade tegemisega nii pikk viivitamine seotud suures osas kangusega. See kuidas 2009 augustis minult juhtimisõigus ära võeti ajas mu ikka püsti trotsi täis. Kas ja kellele see kasu tõi (kui üldse), on kahtlane kuid minu õnneks pole kellegi võimalik selles küsimuses midagi kindlat väita. Mulle endale tundus ja tundub kohati siiani, et saime oma sõidud kenasti tehtud ja KUI ma praegu ei oleks seotud Timberlandi projektiga, ei saaks vajadust lubade järgi kuidagi nimetada vältimatuks. Kõige enam oleks takistatud oma valla piires liikumine nagu Mati lasteaeda viimine, lühikesed otsad fotode kogumiseks, tuttavate külastamised, poeskäigud jne.

Tänane eksamisõit toimus eksamineerija sõnade kohaselt veatult. Tänasin mõttes ARK-i mehi, kes mul vähemalt ühe sõidutunni soovitasid võtta, sest sõidutunni raames läbitud trass oli 100% sama eksamisõiduga. Ilma selleta oleksin teoreetiliselt nii mõneski kohas võinud rangete reeglite vastu eksida. Ma muidugi ei tea kui suures osas hindas eksamineerija minu kogemustepõhist sõiduoskust ja kui suurt osa mängis tema hinnangutes liikluseeskirjade täpne järgimine. Loodetavasti kujundas ta oma seisukoha mõlemast kokku.

Ajutised load pidin soetama endale seoses pärislubade saabumisega alles järgmisel nädalal. Nüüd saan vahepealse aja muretult autoroolis istuda ja oma asju ajada. Enese jaoks loen selle valusa, kuluka aga õpetliku vahejuhtumi lõpetatuks. Tänan neid kes viitsisid kaasa elada, lugeda ja kommenteerida kõiki seda teemat puudutavaid postitusi. Ärge endagi osa alahinnake!

8 kommentaari to “Load käes!”

 1. Janno Says:

  No selle peale võiks eid siis öelda,et tubli poiss.edukaid kilomeetreid sulle siis.
  Terv,Janno Antverpen,Belgia

 2. marko Says:

  Tänud Sulle! Millal kodumail?

 3. Margit Says:

  Tubli! Hoia edaspidi siis lubade kehtivusajal silm peal ;)

 4. Kaarel Says:

  Sellepärast oligi siis blogis keskmist õige tsipa vähem postitusi. Liiklustestid vajasid ju lahendamist :)

 5. Janno Says:

  Gleeri sünnipäevaks ehk siis 8ndaks maiks tahaks kodumaal olla.Siis kindlasti tahaks Nahkanuialt läbi tulla.Kas see kevad ka talgud tulemas?Loodame,et sel ajal ilmad samad head kui siin kus hetkel + 23.

 6. Toomas Says:

  Hea kuulda, et lubadega ühel pool:)
  Kas Sul on vaja ka libedussõit teha?

 7. marko Says:

  Keegi isegi mitte ei maininud seda! Seega arvan, et ei ole.

 8. Elo Says:

  hästi tehtud! oleks küll üsna koomiline, kui sa mõne aja pärast jälle Maarjaga liikled, sest libedasõit on tegemata…ei taha uurida?

Leave a Reply