koerufoorum.net – uus suhtluskeskkond koerukatele!

koerufoorum.net on valmis ja ootab kasutajaid! Tegemist on eraalgatusel loodud suhtluskeskkonnaga, mis pakub koduvallast ja selle käekäigust huvitatud inimestele võimaluse mugavalt ja kiiresti mõtteid vahetada, arutleda probleemide üle millest muidu ei räägita, teha konstruktiivset kriitikat, esitada ettepanekuid ja muidugi kiita.

Kas sellist suhtluskeskkonda on vaja? koerufoorum.net loojate arvates kindlasti kuigi lõpliku hinnangu saavad ka sellele projektile anda vaid kasutajad. Aeg on näidanud, et Koeru inimeste huvi kodukoha sündmuste ja seal toimuva vastu on tohutu kuid puuduvad kanalid, mis kohalikke sündmusi täielikult ning ka objektiivselt kajastaksid. Kindlasti on just äsjanimetatu peamiseks põhjuseks, miks Koeru kandi elu-olu isiklikust vaatenurgast kajastav Nahkanuia ajaveeb ning kihelkonna ajalugu vanadel fotodel kajastav pildiblogi vanadpildid.net kaunis populaarseks on osutunud. Vaadates näiteks Nahkanuia ajaveebi loetumate postituste edetabelit, ei tule seetõttu üllatusena, et seal domineerivad valla kitsaskohti analüüsivad kirjutised. Need on ka kõige enam vastukaja saanud.

Kuid mõlemad mainitud blogid ei ole kasutusmugavuselt ligilähedasedki ainult selleks otstarbeks loodud foorumitele, kus enda(le võetud kasutaja)nime all on võimalik avaldada arvamust mistahes avalikku huvi tekitaval teemal. Seda enam, et meie valla leht Koeru Kaja pole mitte ainult siinkirjutaja vaid ka paljude kohalike arvates ammu enam kogukonna huvidega arvestav infokanal. Kuidas teisiti selgitada paljudest teravatest probleemidest (teede olukord, prügivedu, lasteaia ruuminappus jne.) mööda vaatamist? Kaudselt vihjab Koeru Kaja poolt kajastatavate teemade ring ka kohaliku omavalitsuse soovimatusele rahvaga suhelda ning probleeme lahendada. Selline jaanalinnule omane peapeitmistaktika on väljakutse, millele lausa peab vastama. Ja sellele väljakutsele on nüüd koerufoorum.net loomisega vastatud!

Kuid nagu öeldud, ei ole koerufoorum.net koht ainult elu negatiivse külje väljatoomiseks. Arvamuste paljusus ja erisus on see, mille abil tekib objektiivne (või objektiivsem) pilt toimuvast. Seega on oodatud ka positiivsed sõnumid kõigest sellest, mis meil vallas head ja toredat on tehtud. Tegelikult võiks koerufoorum.net suhtluskeskkonda pidada virtuaalseks mõttekojaks, kus selles osalejate ühisarvamused võetakse otsustamise ja planeerimise aluseks nii meie valla juhtide aga miks mitte ka kohalike ärimeeste seas. On ju koerufoorum.net idee juured paljuski Minu Eesti mõttetalgutes, mis oma olemuselt oli Eesti elu edasiviiv üritus!

Ma väga loodan, et koerufoorum.net-ist saab meie valla üks tuntumaid kaubamärke! Kaubamärk, mis tõestab kooseksisteerimise ning koostöö võimalikkust erinevatel tasanditel, olgu selleks siis kohalik omavalitsus, kohalik ettevõtja või kohalik elanik. Minu teada teisi sarnaseid valla või kihelkonnapõhiseid foorumeid olemas ei ole või on neid vähe. Meil on võimalik teha ajalugu ja tõestada, et koos suudame maaelu, meie enda elu, paremaks muuta!

Head koerukad! Võtke siis vaevaks koerufoorum.net üle vaadata ning seal kasutajaks registreeruda. Arutlusteemasid hakkame sinna üheskoos tekitama. Usutavasti leiate foorumit kasutades sealt ka mitmeid tehnilisi puudujääke aga nende esialgne eiramine oli teatud mõttes teadlik otsus. Läbi kasutamise tulevad need kiirelt ilmsiks ning saavad jooksvalt töö käigus parandatud. Seega tuleks ideede kirjapaneku kõrval varuda ka kannatust kui mõni asi teinekord kohe korralikul kombel ei toimi. Kõikvõimalikud veateated ja probleemid foorumiga liitumisel võite saata otse mulle aadressil marko [at] hong.ee.

Kuna foorumi ülespanekuks, seadistamiseks ja kujundamiseks on kulutatud märkimisväärne hulk raha, on annetused MTÜ Nahkanuia arveldusarvele 221045230148 teretulnud!

***
koerufoorum.net keskkond on alates 19.11.2014 suletud. Lähemalt siit.

8 kommentaari to “koerufoorum.net – uus suhtluskeskkond koerukatele!”

 1. Juhan Says:

  Väga tõhus ja perspektiivikas koht, hea töö! Ainult, et kujundamiseks on kulutatud märkimisväärne hulk raha?

 2. marko Says:

  Tegelikult on lause pikem: “foorumi ülespanekuks, seadistamiseks ja kujundamiseks on kulutatud märkimisväärne hulk raha”. Kujundamine oli jah üks komponent, mis kahjuks läks ka raha maksma.

  Ehk peakski siis avalikustama, mis see märkimisväärne hulk raha on:
  – ülespanek ja seadistame 600 kr + km
  – logo väljatöötamine 300 kr + km
  – domeeni koerufoorum.net rentimine aastaks 125 kr + km
  – täiendav MySQL andmebaas 60 kr + km/kvartal
  – serveriruum, mille eest maksab Hong Matkad OÜ

  Kuna tegemist on üleskutsega, mitte kohustusega, annetada, ei hakka ma nimetatud summade suurust põhjendama. Mulle kui neis valdkondades võhikule, olid tegijad soliidsed ja summad mõõdukad.

 3. Juhan Says:

  See on Sinu kõige paremini investeeritud paartuhat krooni, Hongmees! Peaks ka analoogse foorumi tegema, kujunduse 300 hoiaks kokku aga teeks veidi nägusamagi, siinkohal ootaks ka Kõue ja Järvamaa inimeste arvamust kui, siis miks veel analoogset asja teil üleval ei ole! Kose valla lehel mingi jutukas on, ma ei tea, palju seda modereeritakse seal.

  Kõuel kuluks analoogne asi ära, said uued tüübid suure propagandaga võimule aga nende ajaveebid, kõue.ee täielikult uuendamata, rääkimata Kõue paberlehest, mida üldse ei ole.

  Tegelikult võiks seda keegi fiktiivne isik teha, kui ikka 1 000 000 000 sahkerdatakse TLN-TRT mnt kruntidega, siis ei tahaks päris valla staarpaljastaja olla, kõrvaldatakse ära :)

 4. Rainer Says:

  Üks korralik ülejärvamaaline foorum oleks vast tõhusamgi.
  Paide foorumit on saanud katsetada aga kui eesmärk ei ole väga ühiskonnakriitiline olla (ehk siis mitte väga silma paista) ja ainult oma suht kitsasse nishi jääda, siis ega tal erilist väljundit pole küll. Aga kindlasti sõltub väga palju ka asja vedavast persoonist.
  Igatahes koerufoorumi väljanägemine on kena ja asi näeb professionaalne välja. Modemine võib hakata omajagu aega ja energiat võtma aga vähemalt seda teist ressurssi näib Markol olevat. ;)

 5. Nobel Says:

  Tervitusi ka Saksamaalt, mul on heameel teada anda, et Nahkanuia uudiseid loetakse ka kaugemal kui Rõhul ja Ervital. Huvitav asi see koerufoorum aga kahjuks võtavad sõna samad inimesed, kes ka siinses keskonnas, ainult keegi Ants seal õigustab, et Koerus asjad nii nagu nad on ja paranemise ruumi eriti ei ole, olgu vallavanem kasvõi vanakurat ise.Aga eks siis aeg näitab, mis sellest Koeru asjast siis välja tuleb, et mehed, kes ei lubanud ka tappes mitte juustukaupmehe ette lömitama minna, on juba oma sõnu söönud ja eks võim on jube asi kui see pähe lööb, eriti veel kui seal tühjus valitseb. Aga küll rahvas selle uuema asja omaks võtab ja eks julgemad, kes ei karda taga kiusatud saada, julgevad ka asju välja öelda, nii nagu nad tegelikult on, aga mis sellest muutub-mitte kui midagi arvan mina. Ajame omi asju vaikselt edasi ja loodame, et äkki läheb paremaks kasvõi iseenesest aga peab minema, muidu sureb see eestlus välja.

 6. marko Says:

  Tere Nobel! Ma mõtlesin, et Sa oled surnud või siis Hispaaniasse elama asunud, nii vaikne on Ervital bussipeatuse kõrval. Aga seda suurem on rõõm näha, et mees elab, töötab ja viibib ärikomandeeringus välismaal, kus ei unusta ära vireluses vaevlevaid kaasmaalasi! :)

  koerufoorum.net kommenteerijate isikute osas on Sul õigus, need ON needsamad inimesed, kes tuntud oma arvamuseavalduste ja seisukohtadega Nahkanuia ajaveebist. See Ants on Ants Leppoja (Ervita mees) ja ma arvan, et ta tahab lihtsalt maailma tasakaalus hoida. Tegelikult selles artiklis, millele ta viitab, räägitakse samadest asjadest, mis on põhjuseks ka minu poolt Koeru Kaja küsimuse tõstatamisel.

  Foorumi tulevikkus ei oska ma ennustada: kindel on see, et mingeid suuri plaane minul selle administraatorina pole. Kui käivitub, siis käivitub, kui mitte, siis paneme kinni. Siiski näen ma ideel endal suurt mõtet, millest võiksid oskuslikult kasutades kasu saada KÕIK Koeru valla elanikud, sealhulgas vallavalitsus.

  Aga jõudu Sulle sinna Saksamaale ja leia siis aega ennast koerufoorum.net keskkonnas registreerida ja ikka oma arvamust avaldada!

 7. Elve Says:

  Ülejärvamaalisel foorumil ei oleks mingit mõtet.
  Intensiivse foorumi tarvis peavad olema inimestel ühised (lähi)huvid.
  Alati ongi ühed ja samad inimesed, kes midagi teevad:)
  Ja neid tundub alati vähe olevat!
  Koerufoorumi ja nahkanuianeti peale on juba kena hulgake kenasid julgeid ja hoolivaid inimesi.

 8. marko Says:

  Elvega suuremas osas nõus. Neid tegijaid saab muidugi rohkem olla ja ma murrangi pead, kuidas neid kaasata.

Leave a Reply