Teel Tapale, Loode tänavale – õnnelik lõpp

Vardja tee 25.12.2016 ©Nahkanuia

… jätkub.

10:02 istusin oma maja ees Neili autosse. Vardjale jõudes aga ootas meid ees üllatus. Auto oli oma koha peal, juhti mitte. Kusjuures masinal võti ees, telefon istme peal laadimas ja uksed lahti. Igaks juhuks vaatasime jõe äärde, otsisime jälgi aga tulime sealt sama targalt tagasi. Olin veendunud, et juht ei lahkunud auto juurest ka mitte Vardja teed mööda, sest siis oleks ta pidanud mööduma Hinckusest ja see oleks omakorda tähendanud põrgulärmi.

Uurisime telefonist numbreid. Näha oli, et noormees oli vahetult pärast kinnijäämist teinud hulgaliselt kõnesid ja Neili soovitusel helistasin paaril numbril tagasi. Vastajad ei teadnud meist rohkem, kogemata selgus aga juhi nimi ning asjaolu, et tegemist on kohaliku poisiga! Veel jäi mulle kõrva, et üks “päästeekipaaz” olla siiski juhi palvel välja sõitnud kuid istuvat ka kuskil kinni. Igatahes leidsime seepeale telefonist poisi pereliikme numbri ning Neil informeeris ka teda.

Samal ajal kui meie auto juures ja jõe ääres selle omanikku otsisime, andis Maarja märku, et majast sõitis mööda politseibuss. Tänud Mati Seirele,  kes siiski ei jätnud minu teatele, et tegemist võib olla joobes juhiga, reageerimata! Politseinikega kohtusime sisuliselt Vardja lagendiku servas. Meil oli auto välja tõmmatud ja liikusime kahel masinal tagasi, olles otsustanud võõra auto minu maja juurde parklasse toimetada. Politsei tuli jalgsi, olles oma bussi teeolusid silmas pidades Altsauna talukoha juurde jätnud.

Arutasime olukorda. Oht, et poiss võis olla kas jõkke kukkunud või metsa eksinud oli sedavõrd reaalne, et politseipatrull kutsus välja jälituskoera. Sõitsime tagasi minu maja juurde, ootama lisajõude.

Üsna pea saabus Nahkanuiale veel kaks autot, sedakorda siis Vao mehed dziibiga ja sõiduauto, mille juht osales eespool mainitud päästeoperatsioonis. Selgus, et tegutsedes puudulike asukohaandmete järgi, sattusid nad veelgi hullemasse kohta, Kanamatsi soosaartele viivale teele ja veetsid seal juhi väljanägemist arvestades paar asist hommikutundi mudas kaevates kuni abiväe saabumiseni.

Et mitte lagendikul rohkem segadust tekitada ning jätta koerale rohkem võimalusi kadunu leidmiseks, jäid politseinikud parklasse abiväge ootama, Neil ja kaks autot aga suundusid Rõhu ristist kolmes suunas teid läbi kammima.

Lõpp oli mõneti ootamatu aga õnnelik. Teine politseiauto jälituskoeraga saabus ja suundus Vardja poole. Väikese viivitusega järgnesin neile oma ATV seljas aga ei jõudnud kaugele kui nägin, et auto tuleb tagasi. Selgus, et nad kohtusid otsitavaga vahetult metsa piiril, kui too Nahkanuia poole mööda teed tagasi kõndis. Kell oli ca 11:30. Noormehe auto jäi parklasse, talle endale pakuti küüti politseibussis ja sellega saigi hommikune vahejuhtum Nahkanuial punkti. Teavitasin Neili, et võib otsingud lõpetada ja loodetavasti said ka teised otsijad noormehe enda käest info õnneliku lõpu kohta.

Lõpetuseks ja eesmärgiga tarbetuid süüdistusi ning tatipritsimist vältida, panen siia kirja varahommikuse tegutsemise ajendid:

  • kell on 6:30, on kottpime ja rabasse viivat teed mööda tuiskab suurel kiirusel majast mööda sõiduauto, mis ei reageeri keelavatele märkidele ega teeoludele
  • autojuht arvab end olevat Tapal, mis koos käitumise ning hingeõhuga viitavad (tugevale) joobele
  • kuna me ennast üksteisele ei tutvustanud, ei saanud ma kuidagi teada, et tegemist on kohaliku noormehega, mis oleks mul võimaldanud olukord hoopis delikaatsemalt (sealjuures liiklusohutult) lahendada

On irooniline, et Vardjale kinni jäänud sõiduauto pagasiluugil ilutses kleeps “Sõidan kaine peaga”. On irooniline kui palju inimesi selle vahejuhtumiga tegeles, tõsiselt muretsedes ja hoolides. On irooniline, kui palju riigi raha kulub halvimat ennetada püüdes selliste olukordade lahendamiseks, mis võinuks vabalt olemata olla. On vähemirooniline ja ilmselt paljudele sügavalt ükskõik, kui mudaseks või puruks sõideti Vardja tee ning need tunnid, mis ma pean selle seikluse tagajärgede likvideerimiseks kulutama.

Jooge vähem, vaadake liiklusmärke ja leppige kui nende nõuannete eiramine endaga tagajärjed kaasa toob!

Vardja 25.12.2016 ©Nahkanuia

Vardja 25.12.2016 ©Nahkanuia

All: politseibussi ümberkeeramise jäljed Vardja teel. Juba selline süütu tegevus toob enesega kaasa sügavad roopad ja lõhutud teeserva.

Vardja tee 25.12.2016 ©Nahkanuia

All: Lisasin kaardi, mis pisut selgitab tegevuspaika. Kasutasin Maaameti kaardirakendust. Kliki sellel, et näha suuremalt.

Vahejuhtumi kaart

One Response to “Teel Tapale, Loode tänavale – õnnelik lõpp”

  1. Aare Says:

    Teel Tapale, päris hea :) Isegi kui ta üritas joobes seisundi tõttu vältida suuremaid teid on see küll ebatavaline suunataju puudumine, eriti kui tegemist oli kohaliku inimesega.

    Sellel suvel sattusin ka korraks Männi talu väravasse, käisin selle kandi teid avastamas. Kohtumine lõppes meil peremehega üksteisele käega lehvitades, peale seda “põgenesin” nagu enamik sinna kanti sattujaid.

    Parimat!

Leave a Reply