Ilus hommik kohvi ja jänestega

Ärkasime Maarjaga kaheksa paiku ja kobisime kohvitassidega verandale, kuhu paistab pärast majaesise allee harvendamist soe hommikune päike. Riietega väga vaeva ei näinud, viskasin igaks juhuks endale lisaks aluspesule fliisi peale kuid olin sunnitud sellegi ära võtma, sest oli tõesti soe. Äkki märkas Mann Abrami juures põllul kaht jänest ja ma otsustasin neile lähemale hiilida. Kuna aeg polnud raisata, haarasin toast fotoka ning sukeldusin trussikute väel rohelusse. Õigem oleks vist öelda püüdsin oma valge kehaga võimalikult maadligi hoidudes muruga üheks sulanduda. Alguses oli see päris keeruline aga siis jõudsin kartulimaa servas teekraavi ja läks pisut lihtsamaks, sain kükkis edasi liikuda.

Esimesed fotod jänesest sain kui ta siksakitades taas teele jõudis. Ebamugav asend ja kogenematus andsid siiski mõned paremad kaadrid, millest omakorda valisin välja selle:

Jänesejaht @Nahkanuia

Sama loom kadus vahepeale kraavi aga hakkas siis väikese kaarega liikuma põlluserva pidi maja poole ning keeras siis enne kiviaeda tagasi. Lühikest aega olime teine teisepool teed ja ma pean tunnistama, et ega ma oma elus jänesele lähemal pole olnud. Eriti veel aluspesu väel. :) Kuigi olin kõrgema rohu poolt osaliselt varjatud, tekitasid katikuklõpsud jäneses piisavalt tähelepanu ning ta hakkas võimaliku ohu allikast tasapisi kaugemale liikuma. Fotoseeria kõige lähemalt tehtud ning minu arvates ka huvitavama ülesvõtte laadisin üles Nahkanuia fotoblogisse.

Jänesejaht @Nahkanuia

Äkki sai eemalduvast jänesest kaks ja mõlemad kihutasid Abrami elumaja juurest üle põllu enam-vähem sinna kus on meie kompostihunnik. Järgnev foto ei ole mõeldud nõrganärvilistele, veel vähem lastele. Vanemad, kes on siiani lugenud seda postitust koos alla 18. aastase isikuga, palun nüüd ta ära saata ja manustada enne edasi vaatamist 2-3 rahustit. Sest jänestel oli ikka asja ka ja mis võiks olla ilusam kui seks vabas looduses, rohelisel nisuvaibal!

Jänesejaht @Nahkanuia

Edasi jäid kurnatud loomad sinnasamasse puhkama ja võimaldasid mul piki kiviaeda taas oma roomamis ja hiilimisoskusi täiustada. Läksin lõpuks nii julgeks, et nihutasin end komposti tagant välja ning sain pildistada igasuguste segavate rohukõrteta minu ja loomade vahel. Jänesed tõmbasid ennast veidi rohkem maadligi ega liikunud millimeetritki.

Jänesejaht @Nahkanuia

Lõpuks sai mul varjamisest isu täis ja ma tõusin püsti, et teha viimased ülesvõtted praktiliselt maapinnaga tasa olevatest loomadest nii öelda õhust. Seda mul siiski teha ei lastud ning paarike pani plagama. Eemal peatuti, et heita viimane pilk kutsumata külalisele ja siis keerasin ka mina selja.

Jänesejaht @Nahkanuia

Mann istus samal ajal veranda peal, võttis päikest ja jälgis näitemängu, mille peategelaseks tema jaoks olin kahtlemata mina.

Jänesejaht @Nahkanuia

Minu teekond: tähistatud nooltega, ringid märgivad pildistamiskohti. Kliki pildil, et näha suuremalt.

Minu teekond Maaameti kaardil

2 kommentaari to “Ilus hommik kohvi ja jänestega”

  1. Anna-Liisa Says:

    Hehee, väga muhe lugemine kõik kokku. Üldse ikka jätkuvalt üks toredamaid veebipäevikuid.

  2. marko Says:

    Aitäh Anna-Liisa!

Leave a Reply