Archive for the ‘Lastega’ Category

Nahkanuia jääväljadel

Paar päeva tagasi viisin oma tööandja juures läbi koolituse matkauiskudest ja matkauisutamisest. Täna seiklesime neljakesi Nahkanuia jääväljadel. Uiske meil ei olnud aga jääd jagus piisavalt, et liugu lasta, ronida, süüa ja imetleda. Tilde leidis jäälille ja jääseene.

Laadisin mõned pildid üles oma Flickr kontole.

Nahkanuia jääväljadel

Laupäev, detsember 10th, 2016

Merja 2016 vol 2

Olin sunnitud nimetama alanud talve Merja postituse täiendusega “vol 2”, sest eelmisel aastal saime talverõõme maitsta alles talve nö. teises pooles mistõttu sellenimeline sissekanne oli juba olemas.

Aga tore oli. Kelgutasime, vormistasime ühe väiksema rekordi, mängisime peitust, lumesõda ja mäetipu vallutamist, ronisime torni ning sõime lund. Rekordiks oli neljakesi roolikelguga mäest alla sõitmine. Varasemal korral tegime seda kolmekesi. Lisasin huvilistele valiku fotosid ja ühe video.

Merjamäel 2016

(veel …)

Laupäev, november 5th, 2016

Tildega Norras

Käisime Tildega täna Norras kondamas. Külastasime mõisa ja seejärel veetsime aega üle tee asuval koristatud viljapõllul, kus põhk pallidesse oli rullitud. Initsiatiiv tuli Tilde käest, kes on mitmel korral maininud, et ta tahaks uuesti vana koolimaja külastada. See koht pidavat talle meeldima. Fotokas oli kaasas, tegin mõned pildid ja mõned tegi tüdruk.

Hommikupooliku veetsin tagapool metsaalust trimmerdades. Sinna kulus ikka mitu head tundi aga sain suvise võla peaaegu, et makstud.

Tildega Norras 2016

Laupäev, september 17th, 2016

1. september

Alustasime 2016 kooliaastat 4:30 varahommikul aeda äraeksinud kähriku kisa peale, keda koer piirama asus. Mul ei jäänud muud üle kui riided selga tõmmata ja olukorda klaarima minna. Minu tulekust sai koer hoogu ja olukord nägi välja selline:

Matit kogu see lärm ei seganud, ta isegi ei teadnud ärgates toimunust midagi. Ülejäänud kolme öörahu oli vahejuhtumi tõttu aga häiritud ja vähemalt mina vajasin lõunal paar tassi kohvi väsimuse peletamiseks.

(veel …)

Neljapäev, september 1st, 2016

Poistega jõge puhastamas

Täna tegime ära selle, mida olin juba paar aastat plaaninud ja käisime poistega Põltsamaa jõest prügi korjamas. Hea seltskond ja ilus ilm tegid päeva äärmiselt nauditavaks vaatamata varasele tõusmisele ja väsitavale mõlamisele. Meid premeerite lähivaates, võiks öelda lausa esireas, üle jõe ujuva põdra nägemise ja kahe suure kotitäie taaraga.

Poisid olid mõlemad väga tublid. Kuigi tundus, et motivatsioon oli üleval niigi, premeerisin neid iga leitud taaraühiku pealt 10 eurosendiga. Kokku teenisid noormehed nii oma sõiduga mõlemad 5€, sest saime kokku 99 ühikut taarat, millele lisandus sületäis muud rämpsu.

Tegin meie retkest telefoniga pilte ja paar videot. Need kõik on teie ees esmalt fotodest koostatud meeleoluka videona, seejärel ühe naljaka klipina meie retkelt ning kõige lõpuks Flickr albumina (kliki fotol). Läbisime kokku ca 20 kilomeetrit, milleks kulus 9 tundi ja mille sisse mahtus lõunapaus Tammemäe laagriplatsil.

(veel …)

Laupäev, mai 7th, 2016

Karujäljed ja puugiaasta

Karu jälg ©Nahkanuia

Läksime lastega Vardja poole jalutama ja trehvasime Altsauna kohal teel karu jälgi. Tegin mälestuseks pilti ja lasin Matil näpuga näidata koha, kus jälg oli. Karu tuli üle niitmata heinamaa looduskaitsealalt, läbi madala kraavi ja tee peal olles võttis suuna küla poole. Kaugele ta jõudis, ei tea, jälgi leidsime kokku kolm. Võib olla liikus ta läbi minu lepiku, kus mõni aasta tagasi metssiga murti, edasi Rõhu ja sealt Kalle mesilaste poole Preedil, kus ta mesiniku sõnul oli juba sel aastal rüüstamas käinud.

Kasutan juhust, et meelde tuletada ühe kalamehe varakevadine video karu jälgedest Haava teel.

(veel …)

Kolmapäev, mai 4th, 2016

Lastega Tambule ja tagasi

Kui tööpäev läbi sai ja arvutikaane kinni lõin, kuuldus toast jälle vaidlemise ja tülitsemise hääli. Just parajal ajal, et kahele kiusupunnile riided selga sundida ning lühikesele jalutuskäigule vedada. Võtsime suuna Tambule, et näha mis seal talve jooksul muutunud on.

Enne kui kunagist Tambu taluõue ümbritsevate kuuskede vahele pugesime, ajasime lendu paarikümnest linnust koosneva sookureparve. Kunagises taluaias võttis meid vastu hingemattev lehk, mille põhjus lebas sealsamas õunapuu all. Ilmselt katku surnud siga, keda ma talvel lume tõttu märganud polnud. Teise samasuguse leidsime hetk hiljem kümmekond meetrit eemalt. Usun, et need loomad surid enam vähem samal ajal seaga, kelle möödunud aastal samuti lastega Abrami tagant kraavist leidsin.

(veel …)

Esmaspäev, aprill 18th, 2016

Merja 2016

Täna käisime perega Merja linnamäel kelgutamas ja lustimas. Mati võttis kaasa lumelaua, Tilde kelgu ja mina fotoka. Emme oli lihtsalt abiks. Lund polnud just palju aga nagu fotodelt näha, piisas sellest vähemalt lastele küll. Kõik sai tehtud ja veel pealegi. Alustuseks üks video ja siis fotod:

(veel …)

Pühapäev, jaanuar 3rd, 2016