Archive for the ‘Kohalik toit’ Category

Naturaalmajandus

Oleme tasapisi hakanud Nahkanuial enda tarbeks toitu kasvatama. Loomulikult ei jagu sellest vähesest, millest hetkel jõud üle käib, terveks aastaks aga tööst on rõõmu ja midagi oma aiamaalt võttes tahaks uskuda, et see on tervislikum kui kauplusest ostes. Ikkagi 60 km raadiusest! :)

Müüsin täna naabrinaisele kaks kotti kartuleid. Kuidagi imelik oli kartulite eest raha küsida aga tasuta andmine ei tulnud seekord, värskete mälestustega kartulivõtust, kõne allagi. Samas küsisin endalt, mida ma selle 12 euro ja pisu vastutasuks saadavate porganditega peale hakkan? Kindlasti on see raha aga mida selle eest saab? Kaua neli inimest sellest söövad? Kui arvestada päevades siis kindlasti kümnetes kordades vähem kui kahest kotist kartulist saaks.

(veel …)

Laupäev, september 29th, 2012

Suku Laku

Võiks ju arvata, et Nahkanuia rahvas lõõgastub pärast väsitavat tööpäeva ahjulael röstitud rukkiterade ja kodusel teel valmistatud mõdu seltsis aga võta näpust. Selle asemel on meil laual põhjanaabrite lagritsamaius Suku Laku ja Sankt-Peterburi päritolu alkoholivaba õlu. Täpsustuseks olgu muidugi öeldud, et see äärmuslik kombinatsioon on ainult mulle ja tütrele omane, Mann ja Mati lepivad maiustusega. :) Suku Laku hullus sai alguse kui Soome tööle läinud õemees tõi seda oma perele. Neile see külge ei hakanud aga mulle küll.

Pühapäev, aprill 10th, 2011

Elu on jälle ilus!

Elu on jälle ilus! Rõhuandur vahetatud, pump töötab korralikult, vesi on olemas, tee lükatud ja külmkapp täis värsket lambaliha. Isegi töömailid jõudsin täna lõpuks läbi vaadata ja paarile olulisemale ka reageerida. Positiivsele poolele jääb ka teadmine, et internet on taas töökorras, mille tõestuseks on üks allalaetud videofail, mis isegi arvutis tööle hakkas ning üsna pea ka siia üles läheb.

Kahtlemata on käesoleva nädala kangelane minu ja minu pere jaoks Grundfos Eesti, kelle tehnik otsustas pikemalt analüüsimata välja vahetada streikiva pumba rõhuanduri. See on tegelikult väga kallis asi, mille hind koos käibemaksuga ulatub üle 2000 krooni ning mis tänasel päeval oleks ostmise korral jätnud väga tõsise jälje meie pere eelarvesse. Kuid nagu öeldud, pandi vidin garantiikorras teele ja mul õnnestus see suuremate probleemideta taas ühendada. Igasuguste tulevikuprobleemide vältimiseks (olgu need siis juhuslikud või mitte), paigaldasin anduri seekord tuppa, kus ta lisaks muule ka igasuguse külma eest kaitstud on.

(veel …)

Neljapäev, detsember 24th, 2009