Archive for the ‘Kodu’ Category

Potiriiul

Maarja soovil tegi sepp Lehter meile potiriiuli. Sepaga võimalusi ja lahendusi kaaludes arvestasime mõne potiga millele on vaja köögis täiendav riiulikoht leida, tegelikkuses selgus, on neid palju rohkem ja mul tekkis korraks isegi kahtlus, et kas nad üldse ära mahuvad. Seepärast olin rõõmus kui ootamatult avastasin, et sepa poolt igaks juhuks kaasa tehtud neli konksu sobivad ideaalselt ka pottide-pannide riputamiseks.

Riiul on valmistatud nii, et selle kandekonstruktsioon toetub müürile ja on ülemises otsas omakorda kinnitatud palkseina külge.

Reede, veebruar 17th, 2017

Kõige-kõige

Eelmise postituse valguses ei ole Nahkanuia ehk kõige turvalisem koht auto parkimiseks maamunal kuid kõige-kõige kriteeriumeid on teisigi. Need ei ole Guinessi rekorditena selgelt mõõdetavad ega ka kontrollitavad kuid neil on väga võimas emotsionaalne mõõde.

Ma ei mäleta ühtki teist kevadet kus lõhnad oleksid olnud nii teravad ja selgesti eristatavad kui sel aastal. Toomingas, sirelid, mustsõstrad, vaarikad ja muud õitsema puhkevad taimed vanadel talukohtadel sunnivad tihti seisatama ja sügavalt õhku kopsudesse tõmbama. Niisked hommikud ja niidetud rohi ainult rõhutavad seda.

(veel …)

Esmaspäev, mai 16th, 2011

Peaaegu täiuslik nädalavahetus

Mida on tarvis täiuslikuks nädalavahetuseks? Head ilma, võimalust tegeleda oma pere ja hobidega ning sekka pisut meelepärast tööd. Ära kuluvad ka head uudised! Kõik see oli möödunud nädalavahetuses olemas.

Laupäeva hommik leidis mind juba varakult Seidlast, kus toimus järjekordne vanavara laat. Iseenesest väga lahe üritus, kui ma vaid saaksin kuidagi üle tundest, et suurem osa neid kalleid asju on välja petetud võileivahinna eest vanainimestelt ja muidu lihtsameelsetelt või siis lausa rumalatelt inimestelt. Õnneks on samavõrra ka neid, kes neidsamu vanu asju jällegi vajavad. Ise soetasin laadalt: Matile tinasõdurid (10 tk hinnaga 20 kr/tk) ja ühe raamatu, midagi Maarjale ja endale sajakroonise nõukaaegse nahast portfelli. Hoidsin madalat profiili.

(veel …)

Esmaspäev, juuli 5th, 2010

Hommikused ärkamised

Enamasti ärkan esimesena mina. Nagu näiteks tänagi, 1 minut enne telefoniäratuse käivitumist. Järgneb kiire käik vannituppa ja siis teen pliita alla tule. Tulehakatuseks kuluva ajalehepaberi krabin äratab Matilde, kellel on kohe tarvis voodis välja tulla ja kas siis minu süles või ise kööki tulla. Koos teeme tule alla ja jääme ootama emmet, kelleta me kõik kolm tõenäoliselt nälga sureksime.

Teine ja palju meelepärasem hommikuse ärkamise viis toimub nädalavahetusel, kui ennast tuleb üles ajada pisitütre nõudmise peale. Sellisel juhul kobin ma unesegasena naiste tuppa, kus Matilde lõpliku ärkamise eest hoolt kannab. Mati on mõlemal juhul viimane ärkaja ja kõige tujukam sealjuures. Kuna tema magamaminekuaeg pole fikseeritud, võib see mõnel õhtul toimuda päris hilja ja oh seda torinat kui järgmine päev juhtub olema lasteaiapäev.

(veel …)

Kolmapäev, mai 5th, 2010

Pelikan ja ahm

Vahetevahel satub Eestisse mõni haruldane lind või loom. Näiteks pelikan või ahm. Seda juhtub küll haruharva kuid siiski. Samamoodi on Helgi ja Sveniga. Ma tean, et nad kusagil olemas ja varasemale kogemusele tuginedes on alati õhkõrn lootus, et ma neid ka näen. Hiljuti õnnestus Nahkanuia rahval mõlema haruldusega oma kodus kohtuda ja nendega isegi juttu puhuda! Sven ja Helgi otsustasid meile külla tulla ja nagu ikka, jääb sellistest külaskäikudest tänu Svenile ja tema teenekale Pentax 10D digikaamerale maha rikkalik fotomaterjal.

Ma mõtlesin alguses, et panen fotod siia ükshaaval üles ja varustan pildiallkirjaga aga olles (nagu ikka) pisut väsinud ja unine, otsustasin piirduda lühikokkuvõttega päevast ning lisada väikese PicasaWeb pildiesitluse.

(veel …)

Teisipäev, märts 9th, 2010

Matilde kõnnib (lisaks uuest kaardimängust)

Matilde peaaegu et kõnnib. Mul on selle tõestuseks ka lühike videoklipp, mis on võetud üles täna hommikul. Tüdruk seisab kindlalt ja on võimeline püstiasendis ka pead kuklasse ajades lutipudelit kummutama. Käia ta veel ei söanda aga mõne iseseisva sammu astub vajadusel ka meie julgustuseta. Kui on kiiresti vaja ühest kohast teise liikuda, minnakse käpuli. Siis on meil põrandal nagu väike õmblusmasin.

(veel …)

Pühapäev, veebruar 21st, 2010

Maarja ja Mati

Vanasõna ütleb, et ‘vara üles, hilja voodi, nii see rikkus majja toodi’. Minule toob see raha ja jõukuse asemel küll väsinud silmalaud ja magusa une. Olengi praegu nii väsinud, et ei hakka ennast piinama ega pikka juttu rääkima. Kui ehk ainult niipalju, et Maarja käis Paides ja lasi ära ilmutada ühe minu filmidest, millelt leidsin mõned huvitavad fotod.

Esimesel fotoseerial hullavad Maarja ja Mattis paksus lumes. Midagi tähtsat nad ei teinud, vedelesid niisamuti sussid püsti hanges ja püüdsid lume sees joosta. Kõige selle juures on nad ise nii tähtsad, et kohe kade hakkab!

(veel …)

Neljapäev, jaanuar 21st, 2010

Terve küla Kuma Foto stuudios

Käisime eile perega Kuma Fotos pildistamas. Tulid päris ilusad fotod. Matildega oli pisut keeruline, sest naeris ta ainult siis kui ma tal keelt näidata palusin, muidu oli surmtõsine. :) Sellel pildil ma talle keelt ei näita ja seepärast pole ka naeratust. Põhimõtteliselt on tegemist Nahkanuia küla elanike ühispildiga. Mahtusime kõik koos kenasti Kuma Foto stuudiosse ära!

Laupäev, detsember 12th, 2009