Archive for the ‘Tunnustus’ Category

Haruldane mees …

“Su isa on haruldane mees”, ütles Uno Aan Matile täna kui mulle Koeru Muuseumi poolt lisatud tänukirja üle andis. Hea oli seda kuulda, sest sellest on vast paar päeva kui tekkis jälle käegalöömise tunne. Et kellele ja miks? Aitäh.

Koeru Muuseumi tänukiri ©Nahkanuia

Reede, aprill 22nd, 2016

Geograafia õpik 9. klassile

Hiljuti avaldas kirjastus AVITA “Euroopa loodus- ja ühiskonnageograafia” õpiku 9. klassile. Sain vastavasisulise teate ja kutse tulla oma eksemplarile järele. Põhjust, miks mind tasuta eksemplariga premeeriti, tähelepanelik lugeja ilmselt juba aimab postituse päises oleva vanadpildid.net bänneri järgi. Tõepoolest, raamatus on kasutatud üht sellest veebikeskkonnast pärit fotot.

Lugu algas tegelikult juba 2012 aasta viimastel päevadel, kui sain kirjastusest järgmise e-kirja:

Leidsin juhtumisi teie blogist pildi Eesti laste pühapäevakoolist Siberis. Kui oleks soovi seda pilti kasutada 9. klassi geograafiaõpikus, siis kas ja kuidas oleks see võimalik?

Vastasin jaatavalt ja saatsin kohe ka failid, sest selleks on need fotod minu arvates olemas. Ja mis võiks olla veelgi parem kui olla esindatud kooliõpikus. Leiate foto õpikust lk 88 ning juhul kui soovite näha sama pilti vanadpildid.net keskkonnas, kliki siia.

(veel …)

Neljapäev, aprill 30th, 2015

RAAMAT: Roheliste Rattaretked 25

Hiljuti nägi ilmavalgust ajakirja Loodusesõber raamat “Roheliste rattaretked 25”, kus “vanad kaardid ja fotod elustavad ärkamisaja rohelise poliitika, lähimineviku identiteediotsinguid ning keskkonnasõprusele taandunud tänased matkad. Raamat kõneleb ka sellest, kuidas pika traditsiooniga retke ette valmistatakse, mida tehakse ja mõeldakse.” Teiste fotode seas elustab 2009 aasta rattaretke “Kuidas elad Luitemaa” ka 3 minu fotot. Õigemini küll fotot, mille peategelaseks on “väike Mati”. Need fotod leiad raamatu lehekülgedelt 93 ja 94 aga toon nad ka siinkohal ära.

Sain raamatust ja seal avaldatud minu fotodest teada loodussõprade aastavahetuse peol raamatu toimetaja Helen Arusoo käest, kellega mind seob varasem koostöö mõne ajakirjale kirjutatud artikli näol. Raamat ise saabus mõni nädal hiljem posti teel. Muidugi, et mul pole midagi sellisel moel avaldatud fotode vastu ja tagantjärele mõeldes oli see kolmepäevane rattasõit pojaga, kes küll palju ei suhelnud, väga mõnus meenutada. Ja veelgi toredam, kui see ka teistele meeldis.

(veel …)

Neljapäev, jaanuar 16th, 2014

Hundipildid tõid tunnustuse

Kahe tuttava soovitusel osalesin oma sügiseste hundifotodega ajakirja Loodusesõber ja Looduskalender.ee väljakuulutatud fotovõistlusel. Ei saa salata, et vaadates teisi üleslaetud fotosid, arvasin enesekindlalt äramärkimise olevat lausa vältimatu. Nii oligi, laupäeva pärastlõunal helistas mulle fotovõistluse korraldaja ja edastas kutse loodussõprade aastavahetuse peole Estonia kontserdisaalis pühapäeval ehk eile, kuhu pärast pikka kaalumist otsustasin siiski kohale minna.

Ürituse enda kohta ehk niipalju, et osalejad olid valdavalt pensionieas ning vähene ametlik osa oli suhteliselt maitsetult uputatud muusikaliste vahepalade sisse, mis üksikult võetuna või mõnes muus kontekstis oleksid olnud väga nauditavad. Väga meeldis näiteks Riho Sibula ja Jaak Tuksami esinemine kuigi ka seda sai minu jaoks ürituse eesmärki silmas pidades liiga palju.

Kui lõpuks fotovõistluse autasustamise juurde jõuti olin päris väsinud, sest kolmest lubatud tunnist oli saanud juba 3,5 ning mul oli ees pikk, pime ja libe kodutee. Ja leidsidki minu hundipildid äramärkimist ja oma auhinnakotist leidsin seiklusfirma “360 kraadi” kinkekaardi karuvaatluse varjepäevaga Alutaguse fotovarjes. Väärtus 85€. Lisaks sain fotode ja loo eest eriauhinna, Nikoni binokli. Nii et pole paha tulemus ning loodetavasti saab selle postitusega sellele teemale joone alla tõmmata.

(veel …)

Esmaspäev, detsember 16th, 2013

Ilus aastalõpu kingitus!

Kahel varasemal aastal, täpsemalt 2009 ja 2010 lõpus, on toimunud midagi, mis näitab, et veel üks aasta blogimist ja laiemalt seda “Nahkanuia” asja ajamist läheb siiski inimestele korda. Nii ka seekord. Mõni päev enne aastavahetust laekus MTÜ Nahkanuia kontole suurem annetus vanadpildid.net fotokogu soetamiseks. Pean tunnistama, et nii mõnigi ihaldusväärne foto on jäänud seetõttu osta.ee-st soetamata, et selline ressurss lihtsalt puudub. Selle annetuse abiga ja ise pisut juurde pannes loodan sealt siiski paar-kolm hinnalisemat vaadet soetada. Aitäh, see on ilus aastalõpu kingitus!

Annetus

Esmaspäev, detsember 31st, 2012

Kaks raamatut

Hiljuti leidsin oma postkastist ümbriku raamatuga “Sammud omas Eestis”. Olin selles projektis osaline Sportlandi esindajana, toetades rändureid Juhanit ja Ingmari matkavarustusega. Ilmselt ongi see raamat tagantjärele tänu aga kindlasti ka ilus ja lihtne kokkuvõte rännakust, mis ilmus lõikude kaupa ajakirjas Loodusesõber 2005-2009.

Mulle on vähe viimasel ajal ilmuvaid raamatuid sümpaatsed kuid see on kahtlemata üks neist. Juhani tekstid on lihtsad ja selged nagu ka Ingmari pildid. Neis puudub poosetamine ja see on kenasti raamatuga edasi antud. Kui juhtub kätte, loe kindlasti.

(veel …)

Laupäev, detsember 29th, 2012

Tervitused Soomest!

Võib olla ei oska iga ajaveebi külastaja märgata üht värsket kommentaari, mis eile Nahkanuia lehele postitati. Nii et Nahkanuia ajaveebil on lugejaid lisaks Inglismaale ka Soomes. Aitäh Hannule heade sõnade ja soovide eest!

“Tervitused Soomest!

Oli väga meldiv leida täna netist teie ajaveebi. Nahkanuia küla elab uut aega, ja see uus aeg tuleb sellest, et teie otsite esimeseks oma küla ajaloo esile. See töö, mida teie olete teinud oma küla ette, on väga väärtuslik tegevus. Meil Soomes on ka palju selliseid kohti ja küli kes kaduvad metsade sisse. Keegi ei enam mäleta kes elas siin, mida oli varem seal ja nii edasi. Ma soovin teile jõudu oma töös.
Muiduki teie ajaveebi tundub väga huvitavalt, ehkki ma olen vaatand sellest vaid väikese osa. Sealt on leida väga ilusaid pilti ja videoid. See Tilde ujumine oli minu absoluutne lemmik. Tervitused ka Tildele.

Head aega ja edu ka tulevikus!”

Esmaspäev, august 20th, 2012

Riigimehelikkusest (volikogus)

Olen siiralt imestunud ja mis parata, ka tänulik. Täna käis Nahkanuia teel teehöövel, toodi pisut kruusa ning siluti teelt kõik augud välja. Näikse, et riigimehelikkus pole Koerust veel täielikult kadunud ja see teeb heameelt. Tahaksin kedagi kiita aga ei tea keda nimelt! Sest rääkisin teehoolduse teemal nii vallavanema kui vallavolikogu esimehega. Kaldun siiski “kahtlustama” vallavalitsust. Seega aitäh! Olen püüdnud ikka alati oma sõna pidada ja pean ka seekord. Tee on lükatud ja mina toon oma maksuraha valda. Usun, et nii on kõigil parem. Südames on mul hea meel kui Koerul hästi läheb.

Täna toimus ka järjekordne vallavolikogu istung. Kuna tegemist on avaliku istungiga, mida on lubatud kuulama kõik kel huvi, läksin ise ka kohale. Tahtsin oma silmaga kuulda ja näha kuidas sünnivad vallas olulised otsused. Üldiselt jäi istungist hea mulje. Kõik hääletusele pandud otsused võeti seekord vastu ühel häälele ja see tõestaks otsekui volikogu liikmete head tahet Koeru asja ajamisel.

(veel …)

Neljapäev, september 29th, 2011