Archive for the ‘Vana uudis’ Category

Varangu algkool 1839.-1934.

Võtsin ennast kätte ja toksisin ümber Järva Teataja, nr. 140, 26 november 1934 pika artikli, milles on juttu Varangu algkoolist. Peamiselt selleks, et teinekord mõnd Varanguga seotud pilti vanadpildid.net keskkonda üles pannes sellele viidata. Aga osalt ka selleks, et artikkel oleks tänapäevasel kujul huvilisele olemas.

Varangu algkool ©Nahkanuia

(veel …)

Teisipäev, november 8th, 2016

Jaanipäev Koerus 1929 aastal

Sattusin vanade ajalehtede sirvimise hoogu ja vaatasin üle kõik 1929 aasta Järva Teataja numbrid, otsides sealt Koeruga seotud teateid ja uudiseid. Leidsin palju huvitavat aga kuna tulemas on jaanipäev, teen ülevaate sellest, milline nägi see Järva Teaja vahendusel välja 86 aastat tagasi. Pean mainima, et Koeru uudiseid võib leida pea igas Järva Teataja numbris, mis näitab, kui olulise keskusega oli tollal tegu. Ka 1929 aasta Jaanipäev kujuneb vähemalt kajastatuse poolest üheks Järvamaa suursündmuseks!

Esimese teate eelseisva ürituse kohta võib leida JT 14. juuli numbrist (lk. 4):

Jaanipäev Koerus suureks pidupäevaks

Jaanipäev, 24. juuni, saab Koerus suureks pidupäevaks. Vabadussõjas langenute Koeru kihelkonna mälestusmärgi püstitamise komitee poolt korraldatakse ilusas Aruküla kooli aias suurem pidu kontserdi, näitemüügi ja loterii-allegriga. Loosimisele tulevad põllutööriistad ja majapidamise tarbed. Aias on korraldatud peale selle igasuguseid lõbustusi. Muusika eest on hästi hoolitsetud, mängima tulevad Imastu invaliidide kodu pasunamehed.

Peo sissetulek läheb mälestussamba püstitamiseks. Suurejooneline pidu ja selle hea eesmärk peaks meelitama kogu kihelkonna peole, millega ka kauni kavatsuse läbiviimisele kaasa aidatakse, nii et mälestussammas juba lähemal ajal võib kerkida.

(veel …)

Laupäev, juuni 20th, 2015