Archive for the ‘Üks foto’ Category

Pakke pole

Pakke pole @Nahkanuia

Mulle on tulnud juba kaks kõnet inimeste poolt, kes on tundnud huvi hiljuti väljareklaamitud pakkude vastu. Üks helistanutest oleks proovinud tammepakust endale eksperimendi korras planku lõigata, teine tahtis pakke kasutada kodukaunistamiseks õuevalgustitena. Tagantjärele annan teada, et kõik pakud rändasid Rakke kanti ühele laagriplatsile istumiskohtadeks. Mõned ka Rõhule, Liivo maamajja, kuid sama eesmärgiga. Moraal on kallutatud, vildakas ja kõlab ülbelt aga on paraku tõsi, tuleb Nahkanuia ajaveebi tihedamini lugeda. :) Hea on see, et sain põhjuse avaldada foto pakkude äraviimisest. Nagu näha, tuli seda teha metsaveotraktoriga ning ka see sai “ääreni” täis. Kah kasulik info, sest üks mu töökaaslasi arvas, et tuleb neile sõiduauto ja järelkäruga järele (Tartu tagant) …

Laupäev, juuni 13th, 2015

Elektrikatkestus Rõhul

Elektrikatkestus Rohul 07.06.2015 @Nahkanuia

Seoses majaesise koristamisega oleme Maarjaga mitmendat päeva rakkes. Tüve tükeldamisele ja okste põletamisele lisaks tuleb uute halgude lisandudes ümber korraldada ka puukuur. Et kuiv ei jääks toore taha. Muu hulgas viisime eile Paidess minu emale väiksema koorma küttepuud. Tagasiteel (olime parasjagu Müüsleris) helistas Maarjale Milvi ja küsis kas meil on ka elekter ära ning sellele järgi saabus 17:45 EE sõnum, et “Rohu, Manni on rikke tottu elektrita”. Olles juba Rõhul, nägime Voolaiu maja juurest, et Liusvere pool küla otsas on EE masinad. Ega nad seal muu pärast kui katkestus olla ei saanud ja ma sõitsin uudishimu pärast mööda, et näha mida täpselt nad seal parandavad.

Nagu fotol on näha, oli rikke põhjuseks tuule poolt murtud ja liinile kukkunud puu latv. Meie kohale jõudes sõitsid mõlemad EE masinad juba minema ning mõned minutid hiljem koju jõudes oli ka elekter olemas.

Pühapäev, juuni 7th, 2015

Tilde oskab rattaga sõita

Tilde oskab rattaga sõita @Nahkanuia

Eile käsutas tüdruk Mattise vana ratta õue, minu kõrvale ja hakkas rattasõitu harjutama. Olin üllatunud, kui hästi tal möödunud aasta õppetunnid meeles olid. Piisas paarist edasi-tagasi korrast kui ta juba iseseisvalt hakkama sai. Täna emmega läks veelgi paremini, tagasi kodu poole tuli tüdruk juba üksi.

Esmaspäev, märts 9th, 2015

Üks hetk

Kodus @Nahkanuia

Kas tuleb tuttav ette? Iga lapsevanema õudusunenägu, millele nad ise, sageli tahtmatult, kaasa aitavad. Kui Mati oli väike, tegi ta lasteaias minust pildi “tööd” tegemas. Tööks siis arvuti taga istumine või nagu ma kunagi kirjutasin, “tänapäeva nõiakunst” ehk mittemidagitegemine. Ja kui te arvate, et Tilde samal ajal nukkude või legodega mängis, eksite rängalt … Ta oli lihtsalt teises toas.

(veel …)

Esmaspäev, märts 2nd, 2015

Rakett

Kindlasti oskavad kõik selle ajaveebi lugejad teha lumeinglit! Ja kui ei oska või pole teinud, siis vähemalt teavad, mis see on ja kuidas käib. Pole muidugi välistatud, et lähitulevikus see teadmine hääbub kuna pealekasvav põlvkond usub imedest ja inglitest enam tehnoloogia arengusse. Telefonid, arvutid, konsoolid, isesõitvad autod, virtuaalreaalsus ja raketid on need, mis köidavad noorte meeli.

Läksime Maarjaga jalutama ja leidsime teel Vardjale lumelt alloleva pildi. Eile mängisid sealsamas kolm 10-aastast poissi. Ei hakka kirjeldama, millega see joonistus meie jaoks sarnanes aga tegin pilti ja pärisin meestelt kodus aru. Selgus, et tegemist on raketiga ja ainult rumal ei saaks sellest aru: on ju olemas raketi keha, tiivad, ülemine ots ja piklik aken. Ja tõesti, kui nii mõelda, siis mingi sarnasus siin tõepoolest on. Nii et lapsevanemad, ei maksa ehmatada kui lumeingli asemel leiate lumelt … raketi.

"Rakett" @Nahkanuia

Pühapäev, jaanuar 18th, 2015

Lumememmest, kindlusest ja ülbetest kassidest

Alati on lihtne jagada huvitavaid hetki elust Facebookis või mõnes teises sotsiaalvõrgustikus. Ma siiski tahan, et neist jääks mingi jälg ka siia ajaveebi. Näiteks eile Matile Meelimari, Miko Mattise ja Maarja poolt ehitatud lumememmest ja -kindlusest. Tegelikult ehitas seda kindlust vist küll valdavalt emme, Matildet nägin Mattisega vaheldumisi lumes aelemas ja torisemas. :) Aga valmis nad selle said ja lõpuks pidasid veel ühe lumesõjagi maha. Mina hööveldasin samal ajal oma traktoriga õuel teid puhaks.

Nahkanuia lumememm ja -kindlus 2015  @Nahkanuia

(veel …)

Esmaspäev, jaanuar 12th, 2015

1. jaanuar 2014

1. jaanuar 2015 @Nahkanuia

Oleme olnud täna kõik peamiselt tubased. Põhjust pole vaja kaugelt otsida, ilm on selline, mis lihtsalt ei kutsu välja. Tegin hommikupoole sellegipoolest tiiru külale peale. Suurt midagi silma ei hakanud, kaarnad toimetamas, värsked põdra jäljed ja ongi vist kõik. Ajaloo tarbeks tegin ülaloleva foto. Sellel on jäädvustatud vaade Nippi Kõrsile kunagise Sarapiku talu kohast, kus elas Johannes Pertelson. Esiplaanil kunagi Sarapiku taluõuel kasvanud kuused. Samasugune udune ja vihmane on olukord väljas ka praegu.

Neljapäev, jaanuar 1st, 2015

Täna sadas Preedis lund

Eile ja täna käisin Tartus. Suurele teele välja sõitsin läbi Preedi. Tagasi tulles tekkis soov hetk jäädvustada. Need kurvid mis fotodel, köidavad mind iga kord aga kunagi pole mul sellist tahtmist sinna spetsiaalselt tagasi minna, peegelkaamera käes, otsima sobivat vaatenurka, valgust ja hetke. Seega parema puudumisel paar klõpsu telefoniga. Eile veel kattis maad härmatis, täna sadas juba lund. Nii on pisike võrdlusmoment ka.

Preedi-Rõhu tee @Nahkanuia

Preedi-Rõhu tee @Nahkanuia

Laupäev, november 22nd, 2014