NN algatused

Kuigi tuleb tunnistada, et mina Nahkanuia ajaveebi ja “külaelu” eestvedajana pole just suurem asi inimeste ühendaja, pigem individualist, püüan teiste külaelanike (loe: pere) toel jõudu mööda välja tulla algatustega, millest võiks kasu saada nii kohalikud kui ka võõrad koduloo- ja loodushuvilised. Alltoodud projektid pole tekkinud vajadusest projekte esitada vaid lähtudes olemasolevate võimaluste ärakasutamisest uute, tegelikult suhteliselt soodsatel tingimustel, väärtuste loomisel.

***

Nahkanuia küla kõige värskem projekt on infotahvlite võrgustik, mida on plaanis paigaldada eelkõige külas endas aga ka selle lähiümbruses. Projekti südameks on vanadpildid.net fotokeskkond, mille materjalidel on infotahvlitel kandev osa. Sellisel moel jõuavad vanad fotod ja nendel olev foto ka nende huvilisteni, kes arvuti asemel liiguvad rohkem looduses. Suurem plaan on kanda paigaldatud infotahvlid kaardile ja moodustada neist väike matkarada. Esimene tahvel, Vardja vesiveski kohta, paigaldati 04.08.2012. Rohkem teavet projekti kohta leiad rubriigi Infotahvel alt ja tahvlite kujundused leiad siit.

***

Vanade fotode veebikeskkonna vanadpildid.net näol on tegemist terves Eestis ainulaadse, kogukonnatunnet, ühistegemist, kohalikku identiteeti ning vabatahtlikku tööd väärtustava projektiga, mis luuakse läbi vanade fotode jagamise ja kommenteerimise. Projekti südameks oli ajavahemikus 2008-2011 MTÜ Nahkanuia poolt WordPress blogimootorile loodud Koeru kihelkonna vanade fotode põhine vaatamise ja kommenteerimise keskkond. LEADER programmi kaudu taotletud rahadega sai vanadpildid.net uue tehnilise lahenduse. Loe lisa siit.

***

Nahkanuia taaskasutus on minu ja Maarja värske idee pakkuda läbi veebi ning kasutades ära Nahkanuia ajaveebi suheliselt head tuntust kõiki neid asju meie majapidamises, mis on kas lastele väikeseks jäänud, kuidagi meile tarbetuks osutunud või siis mistahes moel oma aja ära elanud. Loe ja vaata lähemalt siit.

***

koerufoorum.net! Tegemist on Koeru elanike tarbeks loodud suhtluskeskkonnaga, mis pakub koduvallast ja selle käekäigust huvitatud inimestele võimaluse mugavalt ja kiiresti mõtteid vahetada, arutleda probleemide üle millest muidu ei räägita, teha konstruktiivset kriitikat, esitada ettepanekuid ja muidugi kiita. Loe lisaks.

PS! Alates 19.11.2014 on koerufoorum.net veebikeskkond suletud. Loe lisaks.

Leave a Reply