Nahkanuia

Alles see oli kui nimi Nahkanuia ütles midagi vaid Koeru valla kaguserva (vanematele) inimestele. Võõrastele oleks sellist teadmatust olnud ka raske ette heita, sest kuigi siit käidi kalale, oli võssakasvanud küla raske isegi märgata. Ei teadnud sellest internet, ammugi siis Eestimaa rahvas. Täna avaneb huvilisele hoopis teistsugune pilt! Seda nii virtuaalses kui reaalses maailmas.

Virtuaalne maailm pakub otsisõna ”Nahkanuia” peale viiteid erinevatele blogidele ja isegi blogimootoritele. Sama otsisõnaga võib PicasaWeb internetipõhises fotokeskkonnas avastada terve rea pildialbumeid, kus pole unustatud ka ajalugu ja kaarte.

Pärismaailmas on Nahkanuia küla tegemas läbi muutumismängu. Metsistunud vanad talukrundid on kaotanud või kaotamas oma endist, räämas väljanägemist. Põllud on haritud ja külakest läbiv tee on korralikult hooldatud. Külas on püsielanikud!

Küla tasakaalustatud arengu tagamiseks on külaelanike baasil loodud MTÜ Nahkanuia. Plaanis on muuta korrastatud vanad talukohad lõkkeplatsidega puhkekohtadeks ning korrastada külast jõeni viiv Vardja tee rekreatiivseks matkarajaks. Toimub küla elanike ja ajaloo kohta käiva info kogumine, mille esmane eesmärk on saada kajastatud iga talu juurde paigaldataval infotahvlil.

Kindlasti on oma osa kogu selles muutumises olnud käesoleval ajaveebil. Mitmed teravad küla puudutavad probleemid on siin kajastust aga võib olla ka lahendust leidnud. Ajaveebi pidamine ise on pidajal aidanud mõtteid korrastada ja ehk ka mõttekaaslasi leida. See on olnud koht, stardipakk, mis on võimaldanud Nahkanuia nimel laiemale avalikkusele tuntuks saada.

Nahkanuia küla tänasest staatusest räägib selget keelt külale tehtud vapp. See ”metsade taga, rabade ees, teede ristumiskohas asuv küla” on nagu võimas puu, mille juured on tunginud sügavale maapinda. Võra sümboliseerimas elujõudu ja juured kõik seda, mida kohe näha pole aga mis olemasolevat alal hoiab.

Tegelikult saab Nahkanuia ajaveebi olemusest palju parema ülevaate postitusest, mille tegemiseks sain inspiratsiooni ebaõnnestunud metsseafotost. Leiad selle siit.

Tere tulemast Nahkanuiale! Kaarti näed siin või siis kasuta Google Maps’i:


View Larger Map

***

Nahkanuia ajaveebi peab Marko Mänd. Minu kontaktid on:

gsm +372 51 25 240
marko.mand [at] eesti.ee

View Marko Mänd's profile on LinkedIn

 

 

 

6 kommentaari to “Nahkanuia”

 1. Elo Says:

  tundub, nagu oma väikene rocca al mare :)
  kas äkki viib TBLi matk isegi sinnakanti?

 2. Tommy Says:

  Tere ja ilusat uut aastat.

  Oleks üks väike abipalve-nõu küsimine.
  Avastasin kevadel, et minu taastatavate põrandate alla on kenake järv tekkinud. Ajasin selle suure lume ja aukliku vundamendi kraesse.
  Nüüd on vundament korras, kuid vihmadega on jällegi põrandate all järv.

  Ju siis vanasti oli märg pinnas, aga kuna tassisin killustiku ja kruusa paigaldamiseks pinnast ca 50 cm välja, siis nüüd on selle võrra vesi.

  Mida saaks ette võtta, et põrandate all järve ei oleks ? Praegu on maas killustik (ca 20 cm), selle peal geotekstiil ja kergkruus. Nüüd siis kergkruusa ja vee “supp”. Õhuvahe jäi ca 30 cm enne aluspõrandat.

  Kraav on olemas, aga ca paarsada meetrit linnulennult üle hoovi. Kolmest küljest ümbritsevad krunti põllud, kraavid maja poolt vaadates välimistes äärtes.

  Kas tuleks pinnas tagasi tassida, kinni pressida (tihedamaks) ja leppida märja pinnasega ning vajalikust väiksema õhuvahega ? Kardan, et kui see “järv” kõik nüüd ära jäätub, võib ta palju pahandust teha.

  Seest poolt on pinnas praegu tõepoolest välispinnasest madalamal. Põrandate seis hetkel selline (tehtud veel kuivana)

  http://2.bp.blogspot.com/-T7Ezz2_-kCk/TjAQJsCHIsI/AAAAAAAACOU/vCbx9ZtwHXA/s1600/kergkruus.JPG

  Kuidas Teil see asi lahendatud ?

  Tänud juba ette.

 3. Hannu Soomest Says:

  Tervitused Soomest!

  Oli väga meldiv leida täna netist teie ajaveebi. Nahkanuia küla elab uut aega, ja see uus aeg tuleb sellest, et teie otsite esimeseks oma küla ajaloo esile. See töö, mida teie olete teinud oma küla ette, on väga väärtuslik tegevus. Meil Soomes on ka palju selliseid kohti ja küli kes kaduvad metsade sisse. Keegi ei enam mäleta kes elas siin, mida oli varem seal ja nii edasi. Ma soovin teile jõudu oma töös.
  Muiduki teie ajaveebi tundub väga huvitavalt, ehkki ma olen vaatand sellest vaid väikese osa. Sealt on leida väga ilusaid pilti ja videoid. See Tilde ujumine oli minu absoluutne lemmik. Tervitused ka Tildele.

  Head aega ja edu ka tulevikus!

 4. Endrik Says:

  Selleks tuleb ümber maja drenaaz ja sadevee äravoolu torustik rajada. Mina nii tegin ja probleemi enam pole.

 5. elanik Says:

  http://www.nahkanuia.net/?p=663 Tulge uuesti kiviaeda vaatama ,siin on palju muutunud :)

 6. Mikk Sarv Says:

  Tere!

  Mu tädipoeg Sulev Ojamaa palus edasi saata teate ülemaailmse Vee Päeva puhul toimuvast kohtumisest Oostriku allikal, mida võib ka teistele levitada:

  Kõik inimesed, kes peavad lugu allikatest, on oodatud Eesti suurima allikate kompleksi – Norra allikate Oostriku allika juures ülemaailmsel Vee Päeval 22. märtsil 2015 kell 12.00. Laulame laule ja teeme muusikat allikale, igaühel on võimalus rääkida lugu oma lemmikallikast. Piknikukorv kaasa!

  Tervitades,

  Mikk Sarv

Leave a Reply