Kas tänavu on puugiaasta?

Puuk @Nahkanuia

Käs tänavu on puugiaasta? Puuke oleme Nahkanuial varemgi saanud aga mitte kaht järjest. Paar päeva tagasi võtsin ühe ära Matilde peast, kusjuures tüdruk ulgus nagu oleksin pead opereerinud. Täna sain sügelemise peale kätte mikroskoopilise puugi püksivärvli vahelt seljal, kus Maarja ta välja tõmbas. Samas loomadelt pole me puuke sel suvel eriti korjanud, koeralt vist ühtegi. Kuidas mujal lood on?

4 kommentaari to “Kas tänavu on puugiaasta?”

 1. ingi Says:

  No Viljandimaal,siin Paistu kandis on suht rahulik olnud ,kevade poole oli paar tükki ,kelle arvatavaste kass tuppa vedas,aga nüüd ,ptui,ptui ,ptui ,üle vasaku õla ,pole väga kohanud. Paneme kassile ka noid turjatilku ,mis kirbud-puugid eemal hoiavad. Isegi kui on mõni puuk tal küljes ,siis see on olnud surnud.

 2. marko Says:

  Me pole neid turjatilku kunagi pannud. Miks, ei oskagi öelda. Aga nagu ma aru saan, aitab!?

 3. Aili Says:

  Koeru Arukülas-kass pidevalt puuke täis,tihti on karvades pisikesi puuke alles ringi ukerdamas.Peremehel üks puuk olnud.Tundub tõesti,et neid on palju sel aastal.

 4. ingi Says:

  Aitab küll. On veel need kaelarihmad -kirbu-puugi,aga see ei pidavat loomale nii hea olema,nii mul spetsialistid on rääkinud.Umbes kord kuus panen noid tilkasid.

Leave a Reply