“Uus” grill

Uus grill ©Nahkanuia

Mainisin ühes oma hiljutises postituses Väinjärve seppa ja tema mõtet ehitada kiviaial lebadud vanast ja kõverast Haava talu hobukultivaatorist grill. Ennast suurteks grillijateks me ei pea aga leidsime idee olevat väärt teostamist, kuna nii saaks üks vana ja kasutuna roostetav Nahkanuia ese majapidamises mingi otstarbe ning õueala huvitava kujunduselemendi.

Eile tõime kultivaatori ära. Puiduosa pidin ise ehitama aga see ei olnud keeruline. Kasutasin taaskord vanu põrandalaudu ja tulemus sai selline nagu fotodel. Pada on mõraga ja võib tulevikus katki minna. Aga selle vastu on rohtu ja mul on üks pada varuks ka. Kuna kultivaator ei olnud kompleksne, aretas sepp mingi teise agregaadi rattast keeratava esiosa, nii on grilli lihtne transportida.

Täna tegime esimese proovi. Maarja valmistas esimest korda elus ise lihale marinaadi ja lisaks väljusime oma mugavustsoonist ning grillisime poest ostetava söe asemel puudega. Kuigi vihma hakkas sadama, oli tulemus väga maitsev mõlemal eelmainitud põhjusel! Päris probleemideta me ei pääsenud aga seda ei hakka ma seekord kirjeldama, tehnilise mõtlemisega lugeja näeb viga ise fotodelt.

Uus grill ©Nahkanuia

Uus grill ©Nahkanuia

Meeldetuletuseks ka üks foto sellest, milline nägi seade siis kui ma selle Haavalt ära tõin.

Hobukultivaator Haavalt ©Nahkanuia

One Response to ““Uus” grill”

  1. marko Says:

    Tänane külaline Kaur Rakkest küsis kohe, olles ajaveebis pilte näinud ja teksti lugenud, kas üritasin grilli põlema panna? :)

Leave a Reply