Tugev tuul murdis puid ja viis elektri

Eilne torm või väga kõva tuul jõudis enne raugemist ka Nahkanuiat räsida. Esmalt halvad uudised Tambult. Kui keegi veel mäletab, “vahendasin” kunagi siin üht 18. sajandi talukoha müügikuulutust. Nüüd võib miinuste hulka lisada ka keldri peale kukkunud saja-aastase vahtra haru. Mul on sellest keldrist kahju, kunagi heietasin mõtteid isegi selle taastamiseks, aga mis teha, mis läinud, see läinud.

Tambu kelder ©Nahkanuia

Teiseks murdis tuul maha ühe kahest suurest kuusest Karjamardi juures tee ääres. Läksime jalutama ning poisid, kes meist ees jooksid, väitsid hiljem, et nende mineku ajal, ehk siis vaid mõni minutit varem, seda latva tee peal polnud. Kui meie sinna jõudsime, oli see olemas. Kas uskuda poisse või mitte, kindel on see, et puu murdus päeval. Paar tundi enne seda sõitsin murutraktoriga sealt mööda ja siis kindlasti seisid mõlemd kuused püsti. Õnnelik õnnetus, et see poistele või mulle peale ei kukkunud.

Murdunud kuusk Karjamardi ees ©Nahkanuia

Sellest ei hakka ma pikemalt rääkima, et tuulel õnnestus paar kasvuhoone mutrit lahti loksutama ning peaaegu oleksin saanud selle katteplaate väljalt otsida. Sain õigel ajal jaole ja Maarja abiga kõik tagasi kinni. Parem mõni sõna sellest kuidas õhtul ikkagi vool ära käis. Seda võiks isegi positiivseks pidada. Teleri ja nõudepesumasina väljalülitumisega kadus äkki kogu taustmüra, mida muidu tähele ei pane. Saabus ebaharilik vaikus. Mati tõi tahvli ja lapsed hakkasid Mr. Beani vaatama. Tundub vihma käest räästa alla olukorrana aga tegelikkus oli täitsa aktsepteeritav. Vaatasime ja arutasime kuidas see Bean ikka nii napakas saab olla. Seepärast oli isegi pisut kahju kui elekter mõne aja pärast tagasi tuli.

Kui elekter on ära ©Nahkanuia

2 kommentaari to “Tugev tuul murdis puid ja viis elektri”

  1. Ramon Says:

    Miks murutraktoriga juba sõidad? Pean ka niitma tulema, muidu aprilliks hein juba rinnuni ja siis juba hilja?

  2. marko Says:

    Ei ole asi veel nii hull, et niitma peaks. Vedasin traktori ja väikese käruga küttepuid kuuri alla ja viisin ühtlasi ka sületäie mullaga segamini puidurisu oma metsa alla.

Leave a Reply