Müüa Vanaisaku

Hiljuti kui ma Bremetitega kohtusin ja me elust Vardja veskis rääkisime, sai muu jutu seas nimetatud ka Vanaisaku. Tegemist rahvapärase nimega talule Rõhu külas, kus elas mõned aastad tagasi Vello nimeline pottsepp. Talu on olnud nüüdseks müügis juba mitu aastat ja ma olen sellest korra juba Nahkanuia ajaveebis kirjutanud. Täna tuli majast Maarjaga uuesti juttu ja ma käisin vaatamas, milline selle seisukord on. Tegin mõned fotod, mis ma oma Flickri kontole üles panin.

Vanaisaku ©Nahkanuia

Vanaisaku või siis Liivi hoonete ning 0,5 hektarilise kinnistu eest küsitakse uskumatut hinda – 14 000€! Arvan, et peab olema hull, et sellist hinda maksta. Kui ma oma kunagist postitust üle lugesin, leidsin enda üllatuseks ning heameeleks juba seal kahtluse hinna põhjendatuses. Heameeleks seetõttu, et pean ennast suureks Rõhu-Nahkanuia fänniks aga see oli isegi toona liig, mis siis nüüd, kus asjade niivõrd-kuivõrd “tegelik” väärtus on paika loksunud.

City24 lehel müüakse Liivi kinnistut ehk siis Vanaisaku talu järgmise kaastekstiga:

Majake sobiv ka suvekoduks.

Kinnistu koosseisu kuulub elumaja koos maakividest kõrvalhoonega. Kinnistul puurkaev, milline varustatud elektripumbaga. Kanalisatsioon suunatud maja taha olevasse süvisesse. Eluruumidesse laotud uus ahi ja puupliit. Köögi põranda all kelder. Eluruumid vajavad üldist sanitaarset remonti. Maakividest kõrvalhoone sobilik ka loomade pidamiseks. Kinnistu vahetus kauguses paiknevad endised kruusaaugud, kus võimalik suviti suplemas käia.

Pange hoolega tähele, et “kanalisatsioon suunatud maja taha olevasse süvisesse” ning et “kinnistu vahetus kauguses paiknevad endised kruusaaugud, kus võimalik suviti suplemas käia“. Nimelt, ja niipalju kui mina aru saan, on nii mainitud “süvis” kui “kruusaauk” sisuliselt üks ja sama koht. Ehk teisisõnu ütleb maakler, et “kinnistu vahetus kauguses paiknevad endised kruusaaugud, kuhu on suunatud kanalisatsioon ning kus võimalik suviti suplemas käia”. Ja kui ka pole (üks ja sama koht), voolab reovesi ikka kõrgemalt madalamale, ehk süvisest kruusaauku, mis on samuti maja taga. Päris omapärane. Tasub rõhutada, et needsamad kruusaaugud jäävad suuremas osas kinnistult välja ehk asuvad kellegi teise maa peal.

Ma ei ole kuulnud tänaseni kedagi rääkimas suvistest suplustest Vanaisaku juures kruusaaukudes kuigi asjaolu, et seal võib selleks leiduda piisavalt vett, pole välistatud. Mina pole seda oma silmaga veel näinud. Hoopis huvitavam tundus mulle munakividest juurdepääsuteega betoonkonstruktsioon ühe kruusaaugu põhjas. Kas tegemist võib olla kaevuga? Millal ja kelle poolt on see ehitatud?

Vanaisaku ©Nahkanuia

Maja kohta ma endiselt hinnangut anda ei taha. Seest on kõik kuiv, sest katus on korras, seega suviti seal olla võiks. Ja kui võtta ette suuremat sorti ehitustööd, võiks ehk sellest isegi asja saada. Ja kõrvalhoone, see on selle kinnistu süda, seda tuleks müüa, kuigi küsitust kordades väiksema hinnaga. Vot sinna kannataks küll suvemaja teha. Veel saab.

Kuulutus KV.EE portaalis
Kuulutus City24.ee portaalis

5 kommentaari to “Müüa Vanaisaku”

 1. lauapealne Says:

  Absurdne kuulutus…ma ei jöua ära imestada, mida Eestis myyakse ja millise raha eest!
  Me oleme samuti otsinud (ja möttes otsime siiamaani) suvekoduks maamaja, aga jah…
  Kas on korras ja ylikallid – kallimad vörreldes näiteks mistahes Euroopa kaugemate maapiirkondadega (tean ise näiteks hindu väljaspool Stockholm lääni,eriti pöhja poole; ja ka Prantsusmaale oleme vaadanud, polegi väga kallis, ilmselt PIIGS riikidest rääkimata :)).

  Aga sellised önnetud kohad, nagu Vanaisaku ja paljud teised. Need peaks tasuta ära andma ja siis ka keegi ei tahaks, sest juba krundi korrastus- ja vana hoone lammutustööd läheks omajagu maksma. Oleks veekogu lähedal ja looduslikult ilus koht, siis veel. Ymberehitamisest ma ei räägigi, see oleks töesti möttetu (ehk töesti maakivist hoone oma vägevate seintega).
  See jutt on muidugi suvekoha seisukohalt. Maal on väärtus ja kes seda kasutada tahab ka ilmselt maksab. Samas on 5 ha jälle liiga väike suuremaks tootmiseks. Ehk yrte kasvatada?

  PS. Selle kanalisatsioonivärgi seal saaks lahendada märg-alaga, kus isepuhastumine toimib.

 2. marko Says:

  0,5 hektarit, mitte 5! :)

  Siin on veel üks, peaaegu et sama hull pakkumine Rõhul. Ainsaks erinevuseks on majaga kaasas käiv 10,5 ha.

  Ma ise arvan, et selliste hindadega jäävad nad igavesti müümata aga eks aeg näitab.

 3. lauapealne Says:

  Maakardid ja kv kuulutused – need panevad mind alati unistama. Vöi mis unistama, ma lihtsalt lähen möttes rändama, tundideks.
  Sel Röhul pole vigagi, v.a. hind muidugi. Ja maad on, aga kuna ma pole pöllumees, vöin rehkenduses jälle näpuka teha :).
  Mis puutub kalli hinnaga myymisse, siis sama arvasin neist “lollidemaa” lossidest Tabasalus. Tundub, et tyhjaks nad köik ei jäänud, ju pidid hinnas alla laskma.
  Yks objekt, mille legendi ma natuke tean ja olen saatuse imeliku juhuse läbi seal isegi korra olnud (90-ndate algul), on Villa Növa Läänemaal,siiani myygis 1’200 000 Eurot. Hinnamuutusi ma pole jälginud nii absurdsete numbrite puhul – sama yle möistuse oli sisustus, elustiil ja suhtumine juba tollal – ja siis polnud pooltki veel valmis.
  Metsik lääs Eesti moodi, kuulid vihisevad…andekas kurikael Jaak Veike e. Väike-Jaak lasti maha 1998.

 4. marko Says:

  Mis hind Sulle taskukohane on? Ja mis selles peaks sisalduma? Saan märku anda kui meil midagi asjalikku või vastavat müüki pannakse.

  Selle 10 hektarilise kinnistu kaardi leiad siit. Minu arvates on ka müüjal oluline mõista mida ja kellele ta müüb. Ilmselgelt ei taha keegi metsaga koos “saada kaasa” maja, mille hind moodustab kinnistu hinnast märkimisväärse osa. Või vastupidi, osta endale suvemaja koos kalli metsaga. Muidugi on sellised kombinatsioonid teinekord vajalikud ja taskukohased aga siiski, meil on millegipärast esindatud äärmused.

 5. lauapealne Says:

  Meie ise just praegu kolime paariks-kolmeks aastaks Eestisse töölepingu töttu, kuid Eestisse maakodu rajamise mötted on viimaste aastatega tahaplaanile jäänud. Tödemus, et tervis ja vanus on, nagu nad on; lisaks need eestilikud hinna-kvaliteedi äärmused ning vast köige suurem faktor on pensionilt minevad maksud, mis siin Rootsis-Norras on körged. Önneks Rootsil ja Norral on lepingud mitmete Euroopa riikidega (Pr.Hisp. Port.jt), kus maksud pensionilt peaaegu puuduvad ! Eesti pole nende seas, seega vaatame elukohta siiski soojemale maale.

  Praegu on aktiivsem otsija tytre pere, köik nad on hingelt maaelu fännid, peavad elama Tallinnas ainult seepärast, et töö ja lapse kool on seal, muidu läheks kohe maale, kui saaks. Vaat noortel on jöudu rassida, nagu sul. Nad vaatavad esialgu Vörumaale, kuna vanaema on seal ja hinnad veidi möistlikumad, aga suvekodu jaoks mu meelest jääb see liiga kaugele. Nad on vaadanud ka lähemale, aga enamasti jöudnud sama tulemuseni, nagu me Vanaisaku puhul nägime. Resurssi napib, kui linnas korterit tahavad pidada, nii et mingeid numbreid ma öelda ei oska, mida vähem, seda parem :). Lapselaps tahab Inglismaale öppima minna, ka sinna on paar aastat, see vöib palju muuta.
  Aga kui midagi odavat ja möistlikku tekib, vöib märku anda. Väimees söidab maale söbra juurde niikuinii kogu aeg maatöid tegema (vist oli Paunvere kandis) – puhtalt sellepärast, et käed sygelevad ja et linnast välja saada.

Leave a Reply