Ervita veski infotahvel

Ervitale on paigaldatud värske infotahvel, mis annab huvilistele põgusa ülevaate Ervita tuuliku ajaloost. Neile, kes on viitsinud jälgida Nahkanuia ajaveebi või on kursis vanadpildid.net pakutava fotovalikuga, pole seal midagi põrutavalt uut. Aga ei peagi olema, sest tahvli näol on tegemist ühe väikese sammuga Ervita veski ametliku avamise ettevalmistuste käigus, mis peaks kulmineeruma käesoleval nädalavahetusel televisiooni kohaletulekuga.

Ervita tuuleveski infotahvel ja Kalju ©Nahkanuia

Olin selle tahvli valmistamisel Jarkkole abiks. Kas see tulemus vastab veski tulevaste külastajate ootustele, näitab aeg. Kuna tahvlile lisatud info on lünklik ning pandud kokku erinevaid kolmandaid allikaid kasutades, on oodatud kõik parandused, täiendused ja faktitäpsustused. Jätke need siia või siis edastage Jarkkole. Nende põhjal saab järgmise tahvli teha juba oluliselt parema.

Kui ma täna värskelt paigaldatud tahvlit vaatamas ja pildistamas käisin, uuris seda Ervita legend Kalju Tikerber ehk Kult. Mees luges mõttega ja meil tekkis isegi arutelu. Ta väitis, et kui ta 1976 aastal Ervitale tuli, veski töötas. Samas väidab infotahvel, et veski töötas viimast korda aastal 1970. Omalt poolt valgustasin teda kunagise Rõhu veski asukohast ning selgitasin Hummelite seost Helenurmedega.

Neile huvilistele, kes eelseisval nädalavahetusel Ervitale ei satu, olgu isu äratamiseks ka infotahvel ise ära toodud. Nagu ikka kliki fotol, et vaadata suuremalt.

Ervita tuuleveski infotahvel

Leave a Reply