Matiga aeda ehitamas

Ostsin 150 meetrit kuuselatti ja vastava arvu postimaterjali, et ehitada meie kinnistu piirile jupike ilusat lattaeda. Tegime seda hetk tagasi Mattisega koos. Töö läks abilisega palju kiiremini, nii seltskonna kui töötegemise mõttes.

Matiga aeda ehitamas ©Nahkanuia

Matiga aeda ehitamas ©Nahkanuia

10 kommentaari to “Matiga aeda ehitamas”

 1. m Says:

  Väga aktuaalne teema minulgi :) Kas saad infot anda, kust aiamaterjali ostsid ning mis hinnaga?
  tervitab M.

 2. marko Says:

  Mina ostsin materjali Tartu tagant, Lepiku külast kui ma nüüd õigesti mäletan. Mehe nime ei tea aga tema nr on 5533663, kontakti leidsin internetist. Lati jooksva meetri hind on 0,40€ kui koorimata, 0,60€ kui kooritud. Võtsin kooritud, latid pikkusega ca 310 cm.

  Päris palju oli metsakuiva, mis mulle väga ei meeldinud. Miks, ei oskagi kohe öelda, Ehk seetõttu, et usun toore materjali pikemasse eluikka. Samas on metsakuiva kasutamine kuidagi loomulik taaskasutuse mõttes.

 3. m Says:

  aitäh! oma kodukandist otsimine ei andnud ka mulle edu :)
  meil on metsakuiva kogemus külade infotahvlitega. maasse pandud osas sai puitmaterjal küll vana masinaõliga üle käidud, maapealne osa pinotexiga tööeldud, aga 5 aastaga kukkusid praktiliselt kõik infotahvlid (mida paigaldati toona ca 10 külla) pikali, sest need “jalad” mädanesid läbi maapinna juurest.

 4. Hundi ulg Says:

  Minul on see töö jällegi tegemata. Ning põhjuseks see, et kuuselatt on millegipärast muutunud defitsiitseks materjaliks. Need ehituse-aiapoodide ilusad ümmargused minu koduga paraku kuidagi ei sobi. Seepärast kohe kadestan Sind, muidugi heatahtlikult.

 5. marko Says:

  Mehel, kellelt oma materjali ostsin, jagub latte ka Sulle.

 6. ingi Says:

  Sain ka siis oma portsu kätte. Tuleb vaikselt hakata nokitsema. Kas postiaugud kaevasid labidaga või tegid pinnasepuuriga?Latid kinnitasid kruvidega?Mul on umbes 100 meetrit ,aga ma panen 3 latiga.Pinnas on siin nii kivine ,et kardan juba ette noid maakivi lahmakais.Sulle jõudu laudaga.

 7. ingi Says:

  No näed, juba nägin pildil Su käes haamrit,niiet naelad ikkagi.

 8. marko Says:

  Jah, kasutasin naelu kuna need on kindla peale minek. Kruvi võib kuivav puit puruks tõmmata. Labidat ei kasutanud vaid valmistasin augud ette kangiga ja siis aitasin posti kuvaldaga kaasa.

 9. koriks Says:

  Seda aeda on hea vaadata. Kohtab ikka nii harva, et midagi nii naturaalset tehakse, ikka minnakse kergema vastupanu teed, tehakse mõni võrkaed või kole treitud, immutatud puitaed. Kuuselatist aed on ikka tõsiselt hea ja sobiv valik. Hästi tehtud!

 10. marko Says:

  Tänan. :)

Leave a Reply