TORO rihm pidevalt katki

Möödunud nädala neljapäeval läks käivitusel järjekordselt katki murutraktori niidukiterasid vedav rihm. See on vist juba kolmas, kui mitte neljas kord! Algselt arvasin koos Timeksi meestega, et põhjuseks on masinale antav liiga suur koormus aga seekord seda nagu polnud kuigi pead ju anda ei saa.

Samas olen ma täheldanud, et nimetatud rihm kipub rullikutel kaheksasse minema. Sellisel moel pikka aega töötades pole ime, et rihm kulub ebaühtlaselt ning läheb järgmisel külmkäivitusel katki. Nüüd ongi vaja välja uurida, miks rihm ennast niimoodi pöörab.

7 kommentaari to “TORO rihm pidevalt katki”

 1. Juhan Says:

  Mulle tundub, et veetavad rattad asuvad lõikajaosaga allpool tasapinnal, kui vedav ratas, seega kisub rihma kaheksasse, võiks rattad kuidagi ühele tasapinnale käima saada, ehk tõsta lõikepäid.

 2. Ahto Says:

  Pildilt tundub jah, nagu oleksid mootoriratas ja teised rattad liiga suure nurga all üksteise suhtes. Kui see tõesti nii on, siis minu loogika ütleb, et rihma äär kulub selle tõttu päris kõvasti ja tema trapetsikuju kulub/venib ja ta ei istu enam nii tihkelt soones ja see nurk just soodustab ka sõlme minemist. Ideaalis peakskõik rattad olema ühel tasapinnal ja nende vahel ei tohiks nurka olla (nagu auto rihmad).

 3. marko Says:

  See on igatahes õige tähelepanek, mootori rullik ja niiduki labasid ümber vedavad rullikud on erinevatel tasapindadel ning nende peal jooksev rihm nurga all.

  Minu mäletamist mööda reguleerisin niiduki esimese osa suve alguses kõrgemale ehk horisontaalsemaks, sest muidu oli see veelgi suurema nurga all. Aga ma vaatan järele kas ja kui palju saab veel.

 4. marko Says:

  Tahtsin juba eile kirjutada, et mootori rullikut allpoole pole võimalik reguleerida ja seepärast jäävad niiduki enda rullikud igal juhul selle tasapinnast allapoole. Viga peab olema kusagil mujal!

 5. Rando Says:

  Minul sama pill rihm on kolme hooaja korral ainult ühe korra pooleks läind. Rihma kiskus ainult alguses tagurpidi, aga hiljem oli juba masin end sisse töötand ja nyyd pole tal miskit viga.

 6. urmas Says:

  Olen teist hooaega sama niiduki kasutaja ja samuti korra rihmast käivitusel jagu saanud(põhjus teadmata). Kas ta oli ka vindi peale keeranud ei tea. Nüüd olen osanud tähelepanu pöörata ja kõik on siiani korras. Aga see tasapinna teema ju minumeeleset sõltuvuses niitukõrgusest, sest mida madalamalt niidad seda suurem nurk tekib ja sellega peaks j utootja arvestanud olema.
  Küsimus Toro omanikele kas Teie traktoril on ka väga tugev müra. Käisin sõbral külas kellel CabCadet ja tema traktor oli täispööretel võrreldav Toro tühikäiguga?

 7. marko Says:

  Mul pole olnud võimalust oma Toro müra teiste masinatega võrrelda. Aga häirivalt vali on see küll, seda pean tunnistama.

  Lisaks olen mõnevõrra hädas niitmiskvaliteediga. Ühest küljest on rohi sel aastal tõepoolest väga kiire kasvuga ja niitmine toimub seetõttu alati siis kui on juba “hilja”, teisalt aga jääb pidevalt terade taha ebameeldiv kõrgem riba, mida ma varem pole märganud. Tahaks kangesti mootori võimusust suurendada aga see on juba niigi jänese ehk maksimaalse võimsuse peal.

  Rihm seevastu pole sel aastal ei keerdu kiskunud ega purunenud!

Leave a Reply