Lasketiir Rõhule!?

Taaselustame koerufoorum.net keskkonna, kasvõi korraks. Mind huvitab, mida arvavad koerukad plaanidest rajada Ervitale Mõisa tee 5 ajutine laskepaik ning pikemaajalistesse plaanidesse rajada Rõhu külla kinnine lasketiir. Usun, et ka projektide eestvedajad on sellisest tagasisidest huvitatud. Kas see segaks teid? Kuidas? Kas see tooks meile turistide ja laskmishuviliste näol lisaraha? Muidugi ei ole valla poolt projekteerimise lubamine veel lõplik heakskiit projektile, mida on ilmselt vaja ka rahastada aga arutada võib ju ikka. Lisaks saavad osalised vajadusel oma ideid selgitada ja kaitsta, miks mitte võita juurde uusi toetajaid.

Lasketiiru rajamine

Palun postitage oma kommentaarid selles küsimuses koerufoorum.net keskkonda (või ma tõstan need ise siit sinna). :)

4 kommentaari to “Lasketiir Rõhule!?”

 1. Endrik Says:

  Enne järelduste tegemist palun tutvuge esmalt infoga aadressil: lsk.koeru.eu ja kui peale seda on jäänud miskit selgusetuks, siis on olen valmis vastama ka kõikidele küsimustele e-posti aadressil koerulsk@koeru.eu või telefonil 53439674. Paluks helistda mõistlikul ajal!

 2. Nahkmetsa Says:

  Olles lugenud jutuvada siit lingitud Koerufoorumile, ütlen paar sõna sekka, kuigi teema puudutab mind vaid kaudselt. Koeru LSK paistab olevat tubli ja optimistlik seltskond kuid lasketiiru rajamiseks, eriti kinnise, mürasummutid ventilatsioonisüsteemides, Eesti meistrivõistluste võimalus, jne, ehk parim, mida võiks ehitada, tuleks kogu krempel ka selline, mil hinda mitme külamja jagu – ja peaks olema tõesti tehtud kõik tasuvusuuringud, riskianalüüsid, suutlikkus kirjutada hea mitu järku projekte ja veel palju-palju muud. Vaadake kasvõi Eiveresse-Nahkmetsa loodava kaitseliidu tiiru planeeringut: http://www.kaitseministeerium.ee/files/kmin/img/files/Eivere_lasketiiru_dp_seletuskiri.pdf Pakun, et Endla LKAs elab trobikond linnu-looma liiki, kelle raadiuses paugutamine on välistatud. Aga mine sa tea – eks tuleb uurida. Kerkis ka paar küsimust – kas liikuvat märklauda nn. metssiga üldse lastakse sisetiirus? Ainult muldvallide vahel oleks jahipüssi paugud Nahkanuiale (1.9km) kuulda. Eiveresse tõenäoliselt ehitatavasse lasketiiru on kaugust ca. 50 km, umbes sama palju on Mustla külas asuvasse Kroonu Klubi välitiiru, korra nädalas käivad jahimehed koos Vodjal 25 km. Millega, peale Koeru LSK suure pealehakkamise, põhjendada uue tiiru rajamist?

 3. marko Says:

  Aitäh asjaliku kommentaari eest! Tõstsin selle asjahuvilistele vastamiseks koerufoorum.net keskkonda üle. Näis mis vastavad.

 4. marko Says:

  Kas peale minu, Endriku, Nahkmetsa ja Mihkli on veel arvajaid? Arutelu avatud siin.

Leave a Reply