Kartulivõtt

Võtame Maarjaga kartuleid, sel aastal käsitsi nagu meie esivanemad omal ajal. Kokku 21 vagu, millest 8 on praeguseks kotis. Keskmiselt 1/2 kotti kartuleid vao peale. Rohkelt aega üksteisega rääkida ja tüdrukuga sehkendada. Matilde on meil kogu aeg “abiks”.

Palju kartuleid talve jooksul üldse kulub? Maarja sõnul ostab ta üle päeva kilo kartuleid, mis teeks meile vajamineva talvekartuli koguseks (7 kuud) maksimaalselt 4-5 kotti, kui kotis on ca 30 kilo. Kui me 8 vao peale oleme saanud 9 kotti, saame ülejäänud 13 vao kohta tagasihoidliku arvestuse järgi veel 15 kotti. Koht kuhu need talveks panna, peaks olema olemas aga kes need kõik ära sööb?

Möödunud nädala lõpus korraldas tööandja meeskonnaürituse. Selle käigus sõitsime pisut ratastega ja kõndisime 3-4 kilomeetrit metsaradu. Ma ei pea ennast isegi mitte rahvasportlaseks aga tunnet, et see vähene mind kuidagi oleks väsitanud, polnud. Mõtlesin, et küllap tuleneb see füüsiliselt väga mitmekülgsest eluviisist ja olin selle üle isegi pisut uhke.

Ilmselt pole me ainsad, kes käsitsi kartuleid võtavad. Täna hommikul Paidesse sõites nägin vähemalt ühel teeäärsel põllul samamoodi inimesi kougitsatega kartuleid võtmas. Ainult, et neid oli mitu korda rohkem kui meid Maarja ja Matildega. Nädala lõpuks peaks ka meil kartul üleval olema.

One Response to “Kartulivõtt”

  1. Janno Says:

    Igatahes jõudu üle põllu naabritele! Meil see töö alles ees,kuigi õnneks vaid 9 vagu võtta!

Leave a Reply