INFOTAHVEL: Vardja veskiveski

Esimene MTÜ Nahkanuia poolt tellitud infotahvlitest sai täna Vardja vesiveski juurde paigaldatud.

Olin pisut hädas tahvlile alusraami tegemisega. Tahvel ise on tehtud 3mm PVC plaadi peale ning vajab jäika alust. Lõpuks leidsin lahenduse ning kasutasin ära immutatud materjali, mis jäi üle veranda tegemisest. Prussist sai jalg ning laudadest põõnad. Nägin pisut enam vaeva ja tappisin lauad prussi sisse. Nii jäi taust ühte tasapinda ja pakub ilmselt paremat tuge. Kinnitusvahenditena olin parema lahenduse puudumisel sunnitud kasutama kruvisid. Isiklikult oleksin eelistanud liimi aga ei suutnud ennast veenda selle pikaajalises vastupidavuses.

Tahvli põhimaterjaliks on nagu mainitud 3mm PVC plaat. Info on trükitud kleebisele, mis omakorda on ilmastikukindluse tagamiseks lamineeritud. Infotahvli kujundas ja valmistas VAN DER PRINT OÜ.

Infotahvli asukoha Vardjal valisin nii, et seda näeksid nii juhuslikud külastajad kui ka jõe äärde suunduvad kalamehed. Arvestades tahvlil olevat infot, võinuks see paikneda veskihoone otsas aga siis oleksid puud selle olemasolu lagendikul olija eest varjanud. Isegi kui tahvel osutub olevat vale koha peal, saab selle tulevikus kergesti ümber tõsta.

Ma ei tea veel infotahvli hinda aga tean, et selle valmistamiseks laekus MTÜ Nahkanuia arveldusarvele kolm annetust. Aitäh toetajatele, teie abi on kõrgelt hinnatud, sest see võimaldab projekti käsitleda jätkuprojektina ning alustada järgmise tahvli ettevalmistust.

Kõige lõppu siis Varja infotahvli lõplik kujundus, eelkõige neile, kes ise ei saa seda vaatama tulla. Kuigi soovitan!

4 kommentaari to “INFOTAHVEL: Vardja veskiveski”

 1. 6 Says:

  Tubli ettevõtmine! Külastan kindlasti seda müstilist paika.

 2. marko Says:

  Esimene võõras infotahvli lugeja oli täna Preedile läinud kalamees. Juhtisin tahvli olemasolule tema tähelepanu siis kui ta läks ja kasutasin mehe naastes võimalust tagsissidet saada. Kuigi ta on Preedil kalastamas käinud aastaid, oli talle omamoodi üllatus näha kui suur on olnud mõnekümne aasta jooksul toimunud muutus Vardja lagendikul. Sellest mis fotodel, pole ju midagi järel. Talle igatahes meeldis, loodan, et teistelegi saab see meeldima.

 3. Sven Says:

  Tere,
  Kuidas leida tee Vardja veskini? Olen palju otsinud juba aga tulutult

 4. marko Says:

  Ma ei tea kas Sa Sven teed nalja aga vastan sellegipoolest. Sõida Koeru, Koerust Ervitale, Ervitalt võta suund Rõhu külla. Rõhu küla keskel on ristmik, millest Ervita poolt tulles tuleb lihtsalt üle sõita. Siis oledki juba Vardja teel – kui Sind ainult tee leidmine huvitab. Kui tahad ka veskini jõuda, sõida ketini, jäta auto parklasse ja jaluta edasi. Umbes 2 km pärast oledki Vardjal.

  Kõik see kaardil: http://www.nahkanuia.net/?page_id=2

Leave a Reply