“Emadepäeva” toimetused õues

Läksime hommikul kogu perega välja ja jõudsime tagasi tuppa alles kahe paiku, et süüa lõunat ja lasta leiba luusse. Tänane ilm on enam-vähem, päike sunnib kohati isegi paksemad vammused pealt heitma. Eile seevastu möllas meil säärane tuul, et kellelgi polnud suuremat lusti õues toimetada.

Püüan täna jõuda lõpule kuivati vundamendi tühjaks kaevamisega, mis on edenenud küllaltki jõudsalt. Jäänud on viimane kärutäis pinnast ja siis vähemalt veel üks kividega. Ja siis suur paju känd. Selle kännu ümber ma parajasti labida, kirve ja kangiga toimetangi. Sellest mida ülejäänud pere teeb, on mul mõned fotod.

Truuper leidis sauna alt surnud linnu värskelt paljaksnäritud skeleti ning asus seda lõpetama. Lasin tal seda teha pärast seda kui sain korjusest hilisema tuvastamise huvides paar fotot. Arvan, et tegemist on kiivitajaga, kelle kassid (Mats) on kätte saanud ja nahka pistnud. Muud selgitust ma selle korjuse leidmisele pakkuda ei oska.

Lapsed harjutasid aida taga muruplatsil vibulaskmist. Mati ongi parajasti ametis näitama õele vibulaskmise saladusi.

Nahkanuia kõuts leidis endale sobiva peesitamiskoha lõkkeplatsi ümbritsevatel raudkividel. Mõni hetk pärast klõpsu tegemist oli ta juba minu juures koos Tutiga, sest maas lamav inimene on seal ju ainult nende tarbeks.

Kui Mati tundis ennast vibukunstis piisavalt tugevalt, tegi ta “Legolast”. Ta haaras selja pealt nooletupes noole, pani selle vibule ning lasi välja hüppel. Foto järgi päris tõetruu, eks!

Igapäevane puugikontroll on andnud tänase päeva saagiks kahelt kassilt 5 puuki! Kust küll nad neid korjavad? Meie pole seni õnneks saanud veel ühtegi. Samuti pole ma puuki leidnud koeralt.

Kuivatit puhastades on peamiseks saagiks lubjamördisegune muld, kivid ja üksikud raud-detailid. Seni huvitavaim leid on alloleval fotol. Mis agregaadi küljest see võiks pärit olla? Kes teab, kirjutage mulle ka.

Pikutan veel pisut või õige enam kui pisut ja lähen taas välja.

2 kommentaari to ““Emadepäeva” toimetused õues”

  1. Ramon Says:

    “Puhkasin” ka nädal maal. Panin ka imestusega tähele, et iga lõuna kiskus jubedalt pikutama. Ma siis veel arstile ei lähe, kui sa ka nii teed ;)

  2. Hillar Ümar Says:

    Huvitav ja haruldane leid. Viitab Vabadussõja aegsele lääne sõjalisele abile. Pakun , et firma Chrysler järelveo käru andmeplaat. Võimalik, et sattunud sinna II MS sündmuste käigus.
    Vt. ka http://www.handcartz.com/

Leave a Reply