“Väinjärv on parem kui Tehisjärv”

Sellel video üleslaadimine täidab lisaks Kimmu ja Väinjärve tuntuse suurendamisele ka praktilist eesmärki. Tahtsin näha, kuidas toimib YouTube üleslaetud video ilma WP plugina Vipers Video Quicktags abita. Toimib ja selle lisamine pole üldse keerukas. Pole ju vahet, kas ma läheb YouTube ja võtan sealt URL-i või siis kopeerin “Embed” valiku. Ja tegelikult meeldib mulle see “Embed” (huvitav, mis selle sõna eestikeelne vaste on) isegi rohkem kuna on paremini kohandatav värvide ja suuruse poolest.

Oleks tore kui keegi ütleks, mis on URL ja Embed valikute vahe!? On seal üldse mingit. Plussid-miinused. Kuna ma oskan ise ka lugeda, tuleb kasuks ka link kus sellest on räägitud.

6 kommentaari to ““Väinjärv on parem kui Tehisjärv””

 1. Ahto Says:

  “URL” on viide lehelele, ehk siis YouTube’s asuvale videole, “embed” kood võimaldab video pookida sinu enda lehele nagu sa oled juba teinud. “URL” variandiga jääks su lehele ainult viide ehk siis link YouTube’i lehele ja video vaatamiseks tuleks sinna lehele minna.

  Huvitav on see, et Vipers Video Quicktags kood on endiselt lehe sees olemas nagu ennem, seda ka lehtedel kus videot pole. Iseasi, kas see on peasüüdlane.

 2. marko Says:

  Kontrolli nüüd! Sain kõik senised Vipers vahendusel lisatud videod vahetatud “Embed” vastu ja lülitasin plugina välja.

  NB! Kui keegi leiab Nahkanuia ajaveebist mõne video, mis ei mängi, palun andke teada.

 3. marko Says:

  Viper abil saingi ainult URL-i lisades video lisada. Et ei jäänud ainult link.

 4. Ahto Says:

  Mu meelest on praegu kiirem kui ennem aga kes teab. Vipersi kood tundub olema kadunud. Veel on mingi audioplayer’i kood sees, et tea kas seda ka tegelikult kasutad.

  Eks need paljud pluginad ongi mugavamaks kasutamiseks tehtud, samas paljudel juhtudel tuleb kõik see mugavus millegi muu arvelt. ;)

 5. marko Says:

  Audioplayer mängib mul audioklippe ja seda ma ära võtta ei saa. Vähemalt hetkel mitte. Aga hea on see, et asi on paremuse poole pööranud ja tõenäoline viga käes. Eks ma katsun ennast tulevikus nende pluginatega kuidagi ohjeldada. Mul polnud õrna aimugi, et need lõpuks sellisel määral ajaveebi kiirust hakkavad segama.

  Igal juhul tänud abi eest!

 6. Ernie Says:

  Hästi öeldud see: “Väinjärv on parem kui tehisjärv!”.

Leave a Reply