Kas Jaan Piibelehe matused?

Mul on fotokogus üks matusepilt, kus kadunut turvab automaatur ning teda leinavad ordenitega pärjatud naisterahvad. Tegemist võiks olla sündmusega Koerus, sest kahe leinava proua tagant paistab Väinjärve algkooli juhataja Anton Pikkbergi nägu. Mul on kahtlus, et tegemist on ehk Jaan Piibelehe matustega, seda tulenevalt üldfoonist ja asjaolust, et üks naistest paistab kangesti tema õe Hilda moodi olevat. Kas keegi julgeb seda kinnitada või ümber lükata?

Jaan Piibeleht lasti maha 25. mail 1950. Vaata ka postitust “Tugevate tee” ja selle all olevaid kommentaare. Foto Jaan Piibelehest enne kui temast sai Nõukogude võimu käsilane, leiad siit.

Jaan Piibeleht matus ©Nahkanuia

3 kommentaari to “Kas Jaan Piibelehe matused?”

 1. Hillar Ümar Says:

  Kas kükitav naisterahvas sotsialistliku töö kangelase kuldtähega ei võiks olla Aurelie Külaots?

  http://www.postimees.ee/luup/00/09/top1.shtm

 2. Andres Says:

  Tegemist tõesti Piibelehe matustega.Viisnurgaga ausammas on siiani Koeru kalmistul olemas.

 3. marko Says:

  Huvitav on see, et hiljuti kuulsin kaht inimest väitmas, et just tänu Jaan Piibelehele pääsesid nende vanemad küüditamisest. Ning ühel juhul arvas minu vestluspartner, et Piibeleht tegi seda, mida iga teinegi oleks tema olukorras teinud. Et tal polnud väljapääsu ning ta oleks ise keeldumise korral maha lastud.

  Mina arvan, et see pääsemise jutt pole alusetu kuid selle tagamaid me ei tea. Selleks võis olla süütunne (ühel juhul päästis Piibeleht mehe venna, kelle ta oma käega maha lasi) aga ka mistahes muu põhjus. Teise väitega ei saa ma nõustuda. Eks see ole ikka igaühe enda teha, kelleks ta saab ja ju siis andis Piibeleht põhjust temale pandud lootustele.

Leave a Reply