Matkamehed Vardjal

Neljapäeva õhtust kuni laupäeva pärastlõunani külastas Nahkanuia küla grupp omapäraseid matkamehi. Suuskadel ja kelkusid enda järel vedades mindi Nipi Kõrtsi juurest Vardjale ja jäädi sinna kaheks ööks.

Ega ma ei teadnud, et jäädi Vardjale. Arvestades varustuse hulka ja kogu minekuga kaasnevat emotsiooni, arvasin ma, et minnaks vähemalt üle raba Navale. Seepärast oli üllatus kui õetütrega reede õhtul Vardjale jalutades nad sealt eest leidsime.

Tegime sõbraliku seltskonna juures aega parajaks ja uurisime kust selline idee siia tulla. Selgus, et see on juba kuues aasta kus sama punt vabariigi aastapäeva kusagil looduses veedab. Seekord satuti kohaliku mehe soovituse ja mingil määral ka vanadpildid.net abil Vardjale.

Seltskond oli ennast jõe äärde veskitammile kenasti sisse seadnud. Meie tulekul valmistati parajasti ette sauna. Selleks oid nutikad matkamehed monteerinud lahti ühe rattaga looreha ratta, mis oli asetatud maa sisse tehtud väikese süvendi peale, mille all põles tuli ning mille peal olid kivid. Sobival hetkel tõmmati kividele peale kile ja oligi saun valmis.

Me ei jäänud tol õhtul sauna ootama ja tulime pimedas ära. Igaks juhuks käisin ja vaatasin täna laagriplatsi üle. Tulemus oli selline nagu lubati, maha polnud jäänud ühtki rämpsuriba ja see tegi rõõmu.

Seltskonda kuulunud fotograaf lubas mulle saata koosviibimisest mõned enda tehtud fotod. Jään ootama, et neid lugejatega jagada.

3 kommentaari to “Matkamehed Vardjal”

 1. Reti Says:

  Vahva :) Igati huvitav ettevõtmine. Aga tõeliselt südantsoojendav oli kindlasti näha pärast “puhast” laagriplatsi.
  Käisin lastega paar päeva tagasi Pirita jõe ürgorus kelgutamas. Aga kahjuks vaatepilt oli nii trööstitu, et võttis silmad märjaks.

 2. Raul Says:

  Tuli täna ühe sõbraga jutuks see matk ja käisime isegi sellel päeval seal kui mehed omale indiaani sauna tegid ja küsiks kas laekus sulle ka mõni pilt ?

 3. marko Says:

  Ei mäleta küll, et oleks laekunud.

Leave a Reply