Sõber “Loodusesõber”

Kes koera saba ikka kergitab kui mitte koer ise. On ju nii? Kindlasti teavad paljud seda, et minu üheks suurimaks hobiks on matkamine ja matkavarustus. Hong Matkad OÜ, meie väike perefirma, on ju loodud just selleks, et vahendada eestlastele häid matkatarbeid. Kuid nagu tühi kott ei seisa püsti, pole jätkusuutlik matkatarvete äri võimalik ilma seda toetava taustsüsteemita. Seda taustsüsteemi Eesti matkatarvete maaletoojad ikka järk järgult ehitavad ning olen minagi selle valdkonna üheks oma prioriteediks seadnud. Kuna hea varustus on kallis ning kalli varustuse ostmine eeldab kasutajalt keskmisest kõrgemat teadlikkust, tuleb seda kasvatada ja luua.

Alates aastast 2007 ilmub ajakirjas Loodusesõber matkapraktika artiklite seeria, mille eesmärk on tutvustada matkavarustust. Õnneliku juhuse tahtel on just minul olnud võimalik neid teha ja pole vist vaja lisada, et ma teen seda meelsasti. Tänaseks on ilmunud 8 artiklit ja järgmine ilmub juba juunis. Ehk oli see koos asjaoluga, et tolles nimetatud numbris ilmub Roheliste Rattaretke järelkajana artikkel, mis baseerub Nahkanuia ajaveebis avaldatud postitustel Rattaretke emotsioone ja Rattaretke emotsioone (jätkub), käesoleva postituse ajendiks.

Neile, kes ei ole kunagi käes hoidnud ajalkirja Loodusesõber ega tea seetõttu midagi selles ilmuvatestülipõnevatest matkapraktika artiklitest, panen ma need siia üles. Laadige alla ja tutvuge. Äkki nakatute teiegi matkapisikuga. Ja soetage siis järgmine ajakirja Loodusesõber number, et lugeda sealt uut artiklit matkavarustusest või siis kahe ülalnimetatud artikli lühikokkuvõtet koos fotodega.

Ilmunud artiklid ajakirjas Loodusesõber (pdf):

Leave a Reply