Ümmargune puuriit

Hommikul istusin traditsiooniliselt murutraktori selga, et sellega tuuletiivul mööda õue tuhisedes üle pea kasvavat murvaipa pisut taltsutada. Kaks platsi puhtaks tehtud sai selgeks see, mis juba hommikul selge oli – tänast päeva ma niites mööda ei saada, tuleb teha midagi kasulikku. :)

Vaatasin enda ümber ringi ja silm jäi pidama juba pikemat aega kõrguval puuhunnikul. Tundus olevat just õige päev riidaladumisega alustada. Mõni aeg tagasi pakkusin naabrimehele Rõhult võimalust pisut raha teenida ja minu korrapäratu puuhunnik samasugusteks ilusateks ümmargusteks puuriitadeks laduda nagu tema endagi õuel seisid. Minu pakkumisest keelduti viisakalt ja mul ei jäänud muud üle kui ise see asi käsile võtta. Otsustasin, et kui laon, siis laon ümmarguse riida.

Ümmargused riidad olid laotud ka Käpa Helil Tudre külast. Helistasingi talle enne laduma hakkamist ja uurisin järele, kas on mingeid reegleid mida tuleks silmas pidada. Heli rääkis mulle seosetut juttu :) puuriida kohustuslikust läbimõõdust, mis pidanuks olema 1,2 meetrit ja soovitas guugeldada. Lõpetuseks julgustas ta mind veel hoiatusega, et kaks esimest puuriita kukkuvat niikuinii ümber. Vedasime siis kihla, sest mina väitsin, et minu oma ümber ei lähe.

Otsing internetis mind palju targemaks ei teinud. Kõige parem link mille kiirelt leidsin oli siin. Samas polnud ka seal midagi sellist mis mind palju edasi oleks aidanud. Otsustasin tegutseda parema äranägemise ja kogenud taluniku erksate meelte järgi! Tulemus sai selline.

Mis ma oskan öelda. Ladusin ahjupuid pikkusega 60 sentimeetrit. Riida läbimõõdu ladusin silma järgi ja see võib olla umbes 2,4 meetrit. Avastasin ümmarguse puuriida laduja põhitõe, et kuidas ma ka ei püüaks, ringi südame suunas kalde tekitamiseks pean aeg ajalt lisama mõne rõhtsalt asetataud halu. Riida sisu loopisin juhtnööride kohaselt halge täis. Pisut tekitas segadust riida terava otsa tegemine aga kuidagimoodi sain sellegagi hakkama. Ja ümber ei kukkunud!

Nii et Heli, kast sokolaadi olgu olla! :)

Leave a Reply