Kuldnokad, trimmer, tee ja õunapuud

Tundub, et kuldnokad võtsid siiski minu tehtud uued pesakastid omaks. Üle pika aja maal viibides nägime Maarjaga neid askeldamas ja kuulsime laulmas mitme kasti juures. Huvitav, miks nad neid ei võõrastanud? Kas luges kasutatud materjal, milleks oli vana küünilaud, pole materjalil lindude jaoks siiski mingit vahet või oli koduinstinkt lihtsalt üle igasugustest küsimustest nagu see, millest nende kodu tehtud on?

Kördil lõhkusin oma trimmeri ära. Seda ootab nüüd ees paaripäevane remondikuur Timeksi kaupluses Paides, sealt kust see ostetud on. Ilmselt läks midagi trimmerdamisel puruks. Tundsin, et masina hääl muutus ja lõikekettast kadus jõud, kuigi mootor töötas edasi korralikult. Jätsin trimmeri seisma ja vaatasin, et lõikeketas logises ja kinni keerata ennast enam ei lasknud. Ilmselt purunes mingi kinnitusdetail.

Homme saan kokku Janekiga, kes on mind aidanud seosas puistematerjalide kohaleveo ja erinevate tee- ja mullatöödega. Pean lähiajal majaesise tee korda tegema ja sellest räägimegi. Kui hästi läheb, on järgmisel nädalal asi tehtud.

Maarja müttas terve päeva aias, riisus ja koristas lehti. Silm puhkab puhastatud aial, mis hakkab tasapisi roheliseks värvuma. Kontrollisin kolme eelmisel aastal aeda istutatud õunapuud ja tundub, et ka nendega on kõik korras. Pungad on kõigil küljes.

Leave a Reply