EGeS Järvamaa näitus Türi kultuurimajas

Homme so. 19.04.2008 kell 11:00 avatakse Türi Kultuurimajas näitus “Sugupuud – see on perekonna ajalugu”. Näituse korraldajaks on EGeS Järvamaa osakond.

Muu hulgas on näitusel ka minu poolt koostatud kolm sugupuud: Waim (minu ema ema poolne suguvõsa), Schwarzstein (minu ema isa poolne suguvõsa) ja Mänd (minu isa ema poolne suguvõsa). Parema arusaamise ja huvi tekitamise eesmärgil koostasin eraldi väljapaneku, kuhu koondasin kõik hingrevisioni, personaalraamatute ja muude dokumentide olulisemad väljaprindid. Seega on võimalik jälgida kuidas olen Mänd’ide suguvõsas jõudnud välja järelduseni, et minu vanim seni teadaolev esivanem on Kortzi Tonno, Nahkanuia külast.

Näituse ülespanekul juhtus mul väike äpardus. Algselt olin planeerinud oma töö lasta välja printida heal sõbral ja kauaaegsel koostööpartneril Urmasel, kasutades selleks tema firma Van der Print võimalusi. Kuna tegemist on siiski algfaasis oleva uurimusega, tuleks see peatselt uuesti teha ja selline topelt aja-, raha- ja töökulu poleks õigustatud.

Kogu materjali mahutamiseks ostsin lõpuks ehitustarvete poest ehituspappi ja kleepisin väljatrükid sellele. Kahjuks sai see nii pikk, et Maarjaga seda üles pannes juhtus õnnetus ja osa papist rebenes. Õnneks jäid väljatrükid terveks ja ma sain neid eraldi kasutada. Lõpuks sain seltsi esimehel Vello Kallandilt hea idee ja lõin kogu oma väljapaneku ülalserva puidust liistu. Nii sain oma töö üles riputada. Kuigi tulemus minu silma ei paita, võib sellega siiski rahule jääda.

Näitus on üleval Türi Kultuurimajas mai keskpaigani. Näituse pildistatud eksponaate saate näha SIIT. Kohtumiseni!

Leave a Reply