Kevadistest toimetustest Nahkanuial

Majavalvur ja lemmikloom Truuper on avastanud Kangelase vundamenti katvat koormakatet kinnihoidva lehma pealuu, vedanud selle maja juurde ja närib seda õndsalt. Sooja kevadpäikese käes maitseb isegi sada aastat vana pealuu imehästi!

Kevade esimene grill. Vaatamata paksu lume all veedetud talvele, sai Saaremaa seppade taotud grillialus liha ja leiva küpsetamisega ideaalselt hakkama. Kõik maitses imehea.

Lõke tossab juba mitmendat päeva. Niiske saepuru ainult hõõgub ega taha kuidagi põleda. Ega ka kohev õunapuu okste hunnik tuletegemiseks just ideaalne materjal pole.

See millega muttide ja sigade ühisrinne Kördil hakkama on saanud, võttis ka minu sõnatuks. Muruplatsist pole midagi järel. Kõikjal laiutavad tohutud mullakuhilad või siis kärsaagud.

Vee vastu vundamendi all olime sel aastal kenasti valmistunud nagu ka pakaselise talve vastu. Ei külmanud meil torud ega jää ka selle liigvee pärast elu seisma. Metabo reoveepump töötab sansõlmes lakkamata. Pildile on jäänud ka Nahkanuia sulane Kloontruuper süsteemi timmimas.

Peremehe vastutusalas on kõige vastutusrikkamad ülesanded. Lisaks sigade poolt ülesküntud Kördile tuleb lappida ka talvise teelükkamise jälgi. Muruilukirurgia on minu teine nimi.

Naised Nahkanuial mõtlevad juba eelseisvale rannahooajale ja püüavad ennast varakult vormi ajada. Fotol naaseb perenaine ümbermaailmareisilt Ervitale.

Aga õhtul on mõnus istuda korrastatud maja juures ja kuulata kuldnokkade toimetusi. Loodetavasti ei söö sel aastal keegi nende mune ära. Truuperil on sõnad peale loetud ja ta hoiab lindudel silma peal.

Nahkanuia õunapuude lõikamine ei ole ühe päeva töö. Ehk ka oleks aga muid asju on vaja ka teha. Vanakesed õuel näevad sellised välja. Väikesed puud said uue väljanägemise tänu Neilile.

Leave a Reply