Huvi pakub Seljamäe talu

Seljamäe, maaüksus nr. 25. Üldpind 24,55 ha, põldu 7 ha. Tomingas Leena. Seljamäel oli vana tüüpi maja: partel kuivatati vilja, oli rehealune, kus peksti rehte, oli suur reheahi mantelkorstnaga; ees- ja tagakamber, kõik nagu “vanasti”.

Kui Norra kool töö lõpetas, asus Seljamäele elama kooliteenija Säki pere. 1949/1950 a. oli Norra koolis viimast aastat kuue klassiline kool, hiljem nelja klassiline. 1950. a. olid õpetajad: Pedajas – direktor, Pigert, Tornik, Kivisaar; kooliteenija Säkk. Õpilasi oli 60-70. Olid liitklassid.

Ülaltoodud tekst on pärit Tõnis Avarmaa kirjutisest “Ühe küla lugu – Nahkanuia”. See on ühtlasi ka kõik, mida mina tean Seljamäe kohta. Pole just palju aga alustamiseks piisavalt. Kui on inimesi, kellel on mingisugust infot Nahkanuia küla servas olnud Seljamäe talu kohta, võtke minuga ühendust! Abiks on kõik, nii mälestused kui pildid.

 

One Response to “Huvi pakub Seljamäe talu”

  1. Laidy Says:

    Leidsin taluga seoses ühe kurva loo. 1932 aastal tegi Seljamäe talus enesetapu Anna Maria Hachfeld. Anna oli sama küla Altsauna talu peremehe August Johannese õde.
    Viide ajalehe artiklile: https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=jarvateatajaew19320419.2.66

Leave a Reply