Dialoog Järva Teatajas – taas meedias! :)

Artikli “Vallavanema umbusaldust saadab meeleavaldus” kommentaariumist võib leida alltoodud kahekõne. Noppisin selle teiste kommentaaride vahelt välja.

kopeeriks siia kah!!mis toimub
01.11.2010 15:24
Koeru vallas on maksumaksja rahaga kogu aeg trikke tehtud. Karoni eest näiteks üle seitsme aasta makse makstud. Karon oli fiktiivselt lasteaias tööl ja maksumaksjad toetasid igakuiselt tema talu tegevust. Vallavanem aga pole siiani uurinud kui kalliks see vallale läinud on või keda karistada tuleks.
Samuti on maksumaksjad tänu vallavanema suvale ilma mingi konkursita toetanud Arhilahti ehitustöid vallas, Ruotsalaineni lastevedu eelmisel talvel, uut vallalehe toimetajat jne.

vallalehe toimetaja
01.11.2010 16:45
Maksumaksjad ei toeta vallalehe toimetajat vastavalt vallavanema suvale. Toimetaja saab oma töö eest tasu, mis on kinnitatud vallavalitsuses. Ja teeb selle eest kolm lehenumbrit. Me kõik teame, mis põhjusel toimetajavahetus nii kiireloomuline oli. Alternatiiv oleks olnud lehe mitteilmumine.
Novembrikuu tulemust näete paberil nädala lõpus.

Vallalehe toimetajale
02.11.2010 11:03
Kuidas ei saanud Teie palgalist kohta vastavalt vallavanema suvale? Võitsite konkursi??
Ei. Teil lihtsalt oli vallavanemale hetkeolukorras nii vajalik intrigandi kuulsus.
Aldol oli ka varuvariant juhuks, kui teie poleks sööta neelanud- Marko Mänd. Ja põhjus täpselt sama.

vastuseks koeru.kaja(at)gmail.com
02.11.2010 11:32
Küllap aasta alguses tuleb ka põhjalikum toimetaja valimine, selline vajadus on ju nüüd ette teada. Paari päeva jooksul ei olnud see võimalik. Oktoobri lehte tuli niigi teha nö. tagasiulatuvalt. Kui keegi soovib sel teemal diskuteerida, siis olge lahke, meiliaadress on avalik.
Tõsi, nii mina kui Marko eristume üldisest massist, kes oma ninast kaugemale ei näe ja julgeme oma nime all arvamust avaldada. Marko oli juba enne mind sellest kahtlase väärtusega aust keeldunud. Olin selles asjas teine ja viimane valik. Nõustusin kokku panema kolm lehenumbrit.

Tõepoolest on asjad täpselt nii nagu vallalehe toimetaja alias Merle kirjutab. Aldo pakkus mulle seda ametit aga ma keeldusin, aimates ette väga väikest sõnavabadust ehk õiguse puudumist kirjutada asjadest, mis tegelikult inimesi võiksid huvitada. Ja sekretäri töö mulle ei istu. Lisaks tuleb seda tööd teha sisuliselt tasuta ning arvestades asjaolu, et mul on ikkagi naine ja kaks last, ei saanud ma seda luksust endale lubada. Seda enam kuulub minu lugupidamine “intrigant” Merlele, kes selle ameti vastu võttis.

Lausa solvavana mõjub anonüümse prokuröri süüdistus nagu oleks ma olnud Aldo valikus number kaks. Lubage mul siinkohal Merle sõnu selgesõnaliselt kinnitada – Aldo pöördus minu poole esimesena.

Mis puutub minu ja eriti Merle kui intrigantide sobivust antud ametikohale, meenub mulle esimesena üks Merle poolt koerufoorum.net keskkonda jäetud kommentaar. See kõnekas tsitaat oli muuseas esimene asi, mis mulle pähe turgatas kui sain teada, et Merlest saab Koeru Kaja uus toimetaja. Ta kirjutas:

Kui oleks vallavanema blogi, siis vahest loekski ja tunneks huvi aegajalt. Kui Aldo Tamme oma, siis pigem mitte.

Ja üldse tundub mulle vähemasti oma tegevuse valguses, et sõnal “intrigant” on mingi muu tähendus. Aga küllap teavad seda anonüümsed netikommentaatorid paremini. Nende käes ju välgub võimas ja kõike purustav tõe mõõk.

Mulle meeldib Merle kokkuvõte ja ma nõustun sellega 100%. Kardan siiski, et need kolm lehenumbrit jäävad Merlel esimesteks ja viimasteks. Sellist haisvat taaka nagu vallalehe kõiges võimulolijaid takkakiitev toon ja seda toetavad anonüümsed poriloopijatest kommentaatorid ei taha keegi endaga kaasas vedada.

3 kommentaari to “Dialoog Järva Teatajas – taas meedias! :)”

  1. Endrik Says:

    Mis vahet seal on, kes on number üks või kaks? Ega korraga kahele numbrile helistada ei saa. Mis puudutab aga lehe toimetamist, siis see isik peabki olema pehmelt öeldes intrigant. Igal juhul soovin jõudu kellele iganes toimetamise kohstuste üle võtmisel. Ärgu ta ainult puudliks muutugu, siis sobib pigem viinapudeli katmiseks aga mitte infoallikaks!

  2. marko Says:

    See osa minu kirjutisest, kus ma räägin sellest kes oli nr üks või kaks, pidi mõjuma nalja(ka)na! :) Vist ei mõjunud. Midagi on minu huumorisoonega juhtunud, nali ei tule enam välja.

  3. Endrik Says:

    Või on minu huumorimeelega miskit paigast ära, kuigi see pole vist kunagi paigas olnudki…

Leave a Reply