Nahkanuia taaskasutus

Igas peres, eriti lastega peres, tekib aja jooksul asju, mis on endise omaniku jaoks oma elu ära elanud aga ei vääri ära viskamist. On asju, mis on väikseks jäänud, on asju, mis on lihtsalt ära tüüdanud või millele on aja jooksul tekkinud asendus. Kuna tegemist on valdavalt täiesti töökorras asjade või esemetega, oleme otsinud võimalusi neid ära anda või siis müüa. Me küll pole suuremad taaskasutuslaatadel käijad kuid uskudes, et neile esemetele leidub soovijaid ka lähemal, oleme püüdnud neid pakkuda tuttavatele Koeru ja Paide kandis. Mõningasele edule, seda eriti lasteriiete ja -asjade valdkonnas, on meid valdavalt saatnud ebaedu. Peaaegu kõigil on kõik olemas. :)

Et me siiski kõike endale hoida ei saa ega taha, ning et meil ka sellist julgust pole “pidevalt oma vanu” asju teistele pakkuda, otsustasime Maarjaga seada üles päris enda “taaskasutuskeskuse” nimega Nahkanuia taaskasutus. Alustame lihtsalt, linkides huvilise ühele konkreetsele Nahkanuia pildialbumile Picasaweb keskkonnas, kuhu paneme tasapisi ja jõudumööda üles asju, millele otsime uusi omanikke.

Milleks siis veebikeskkond? Esiteks seepärast, et sellise valikuga kauplust ei tee ning peret see ei toidaks. Seda isegi siis mitte kui see oleks meie eesmärk. Teiseks seetõttu, et meid võlub praeguse lahenduse paindlikkus ja samuti teatav anonüümsus, millel näikse meie kultuuriruumis endiselt olevat suhteliselt suur kaal. Seda vaatamata asjaolule, et paljud kuulsused on avalikult teatanud oma second hand lembusest. Internetis saab ostja ennast reetmata vaadata üle müügiks olevad esemed ning pöörduda müüja poole alles konkreetse soovi olemasolul. Müüja ei pea asjast mittehuvitatud inimest müügiks oleva eseme headuses ja kvaliteedis veenma. Kolmandaks pole ju saladus, et internet on ideaalne kanal võimalikult suure hulga huvilisteni jõudmiseks. Me küll ei taotle ülemaailmset edu kuid kui juba kõik meie 2335 Koeru valla elanikku sellise veebipõhise taaskasutuskeskuse ideega arvestavad ning sinna mingite vajaduste tekkides pilgu heidavad, oleks eesmärk täidetud. Ja loomulikult ei saa meil midagi olla selle vastu kui huvilisi leidub ka kaugemalt. Neljandaks ja viimaseks pole vist teist sellist külapõhist taaskasutuskeskust olemas. Mine tea, äkki võlub inimesi just see, et asjad, olgugi et kasutatud, tulevad ühest kindlast kohast, on kvaliteetsed ja omavad endaga mingit väikest lugu – Nahkanuia lugu.

Ideaalne oleks ju näiteks sellest projektist välja kasvanud kokkulepe, kus tekib mõne perega näiteks lasteriiete tasandil püsiv suhe. Kõik lapsed kasvavad ju pidevalt ja oleks tore kui kord hoole ja armastusega Matildele ostetud asjad jääksid kellelegi, kes neid vajab. Ka sedapidi saab!

Seemneks panime üles neli väikelapsele mõeldud eset, mis on Matildele-Mattisele väikeseks jäänud aga paari lähipäeva (või isegi lähitunni) jooksul peaks pakkumine suurenema. Osta saavad kõik, selleks on iga eseme juures hind ja kontakt. Arvestada tuleks, et transpordikulu lisandub. Hinnad on kaubeldavad või tasub seda vähemasti proovida. Kui tundub, et projektil saab olema mingisugune edu, leiame parema tarkvaralise lahenduse.

Nahkanuia taaskasutuse logo tekst on pärit Miko Mattise sulest, mille on üheks tervikuks sulatanud nii Nahkanuia, vanadpildid.net kui ka koerufoorum.net graafika autor Urmas Graff firmast Kolm Lõvi Trükikeskus OÜ. Alates tänasest hakkab see logo ilmestama kõiki Nahkanuia ajaveebi postitusi, kus on tegemist mõne kasutatud asjaga. Samuti tekitasin ka uue RUBRIIGI nimega Nahkanuia taaskasutus. Hoidke siis meie tegemistel silm peal ja kui midagi peaks Nahkanuia taaskasutusest huvi pakkuma, võib julgelt ühendust võtta või siis informeerida sobivast ostust sõpra, pereliiget, keda iganes!

One Response to “Nahkanuia taaskasutus”

  1. Marje Says:

    See on hea idee. :)

Leave a Reply