Milleks see petitsioon?

Tänases Järva Teataja veebiväljaandes on artikkel petitsioon.ee keskkonnas minu poolt algatatud hääletusest Koeru vallavanem Aldo Tamme jätkamise toetuseks. Miks ma siis algatasin petitsiooni “Koeru vallavanema toetuseks” nagu seda sõnastab ka Järva Teataja? Kuna ma ei tahaks, et siin jääb midagi segaseks, luban endale ühe selgitava postituse ning kinnitan, et info korjas JT üles ise koerufoorum.net keskkonnast.

Petitsiooni eesmärk?
Minu peamine eesmärk ei ole mitte kaitsta vallavanemat kui isikut või mingi poliitilise jõu esindajat vaid kui ametnikku, kes on ennast näidanud ainuõigest küljest, püüdes seista Koeru valla elanike huvide eest. Kuidas? Võttes julgelt seisukoha kulukate maatehingute vastu, mis on valla eelarvele kaasa toonud senistel andmetel ca 0,5 mio EEK suuruse lisakulu advokaadi- ja kohtukuludena ajavahemikus 2006-2010. Seda olukorras, kus napib vahendeid valla igapäevaelu korraldamiseks või siis näiteks omaosaluse katmiseks mitmetes valla arengule olulistes projektides.

Miks just sellises sõnastuses?
Petitsioon on sõnastatud “vallavanema toetuseks, kes on avalikult julgenud pöörata tähelepanu erinevate Koeru vallas riigile kuuluvate maatehingutega kaasnenud kuludele ning nende vastavusele seadustega“. Mitte lihtsalt vallavanema toetuseks, vaid sellise vallavanema, kes on midagi teinud! Antud kontekstis tähendaks praeguse vallavanema väljavahetamine  rohelist tuld uue vallavanema ametisse määramiseks, kes vastuvaidlematult praeguse koalitsiooni korraldusi täidaks. Asjade eest seisavad ikka inimesed ja selline mees on meil praegu olemas. Oleks rumal lasta ta välja vahetada ja arvata, et mistahes otseselt tegevusele, näiteks maatehingute vastu suunatud hääletus sunniks siis volikogu ja volikoguga sama laulu laulvat vallavanemat sellega arvestama.

Miks just petitsioon.ee keskkonnas?
Sest see on valmis veebikeskkond just sedalaadi kodanikualgatuste jaoks. Tegemist on mugava, soliidse, piisavalt lihtsa ja läbinähtava keskkonnaga, mis sobib kõigile kasutajatele. Kus on olemas integreeritus Twitteri ja Facebooki kontodega, mis võimaldab petitsioonist koheselt oma tutvusringkonnale teada anda. Ja miks mitte seda kasutada kui inimesed on valmis seda kasutama!? Olgu siis põhjuseks üks või teine.

Head inimesed, “vesi ei tule kraanist” (Fred Jüssi), see tuleb maa seest. Midagi ei muutu iseenesest vaid kõigil asjadel on algus, probleemidega tuleb tegeleda. Ja õnneks on võimalik Eestis probleemidega tegeleda ilma ise politiseerumata. Ma olen öelnud, et ma ei toeta ühtki erakonda ega poliitilist jõudu. Ma tahan lihtsalt, et asjad oleks kodus korras. Seda ei ole palju tahetud! Lõppeks olen mina ainult petitsiooni algataja. Petitsioonile annavad kaalu sellele antud poolt ja/või vastuhääled!

PETITSIOONI POOLT VÕI VASTU SAAD ANDA OMA HÄÄLE SIIN!

Artikkel Järva Teatajas! Soovitan lugeda ka kommentaare.

One Response to “Milleks see petitsioon?”

  1. Hundi ulg Says:

    Muidugi ei tea ma võõra valla asju. Seepärast ei võta hoiakuid, mis on selles kogukonnas õige või vale. Õige on aga kindlasti see, et oled käitunud kodanikuna, kellel on oma arvamus. Ning see on tähelepanuväärne üleüldise ükskõiksuse ja totaalse virisemise ajastul.

Leave a Reply