250,037 klikki!

Avastasin iseendalegi üllatuseks, et vanadpildid.net Koeru kihelkonna pildialbumis on tehtud esimeste fotode üleslaadimisest 2008 aasta detsembris kuni tänaseni 250,037 klikki! See tähendab, et tänaseks üleslaetud 488-st fotost igat on keskmiselt klikitud 512 korda! Statistikat omakorda hakkasin vaatama seoses projekti kirjutamisega vanadpildid.net keskkonnale uue tehnilise lahenduse rahastamiseks.

On viimane aeg vanadpildid.net keskkonnaga edasi liikuda. Praegune lahendus ei täida kindlasti oma eesmärki ja lisaks kohmakusele seab takistuse ka uute kihelkondade liitmiseks. See on üks ja ainus põhjus, miks ma pole püüdnud vanadpildid.net projektiga laieneda kõrvalkihelkonda. Seni liitunutest avaldas Järva-Jaani selleks omalt poolt soovi ning hiljuti lisandunud Juuru kihelkond samuti. See on tegelikult väga hea tulemus, sest mingit väljaspoole suunatud reklaami ega lobitööd laienemiseks pole tehtud. Leidusid lihtsalt sellised hakkajad inimesed.

Kui projektitaotlus rahuldatakse ja seniräägitu käiku läheb, saab tulemus olema midagi oluliselt mugavamat ja käepärasemat. Säilub vanadpildid.net praegune kommenteerimisvõimalus, mis on tegelikult projekti edu ja omapära üks võtmetegureid kuid hoopis uue näo saab kasutajaliides. Esiteks muutub täpsemaks otsing, mille järgi sobivat pildiseeria vaatamiseks saab teha valiku senise ühe asemel läbi mitme kriteeriumi. Lisandub ka täisekraanvaade kas fotode kronoloogiliseks või siis tehtud valiku alusel sirvimiseks. Need on asjad, millest ise ja paljud teised vaatajad on puudust tundunud. Ja kuna tekib üks ühine andmebaas, saab selles olevaid fotosid otsida ja vaadata ka kihelkonnaüleselt!

Paari tunni pärast on selge, kas mul õnnestub projekti dokumentatsioon õigel ajal ja viisil ära saata. Projektikirjeldus on valmis, veel on teha eelarve. Igal juhul on need 250,037 klikki seda pingutust väärt!

Leave a Reply