Uus kartulimaa

Saime tänavu oma väikeselt kartulimaalt maja taga mitu kotti kartuleid. Paar aastat tagasi rajatud põllulapike on nüüd muutnud selliseks nagu ta olema peaks, kadunud on mättad ja malts. Probleeme on endiselt oraseussiga (ma ei tea, kas see on korrektne nimetus), mis kahjustab kartulit aga ka see elukas peaks mõne aasta jooksul kaduma.

Sellegipoolest võtsime nõuks rajada uue ja pisut suurema kartulimaa majast pisut eemale. Praegune kartulimaa on nii väike, et traktoril on seal raskusi kündmisega ilma, et ei peaks ülejäänud aiamaale peale sõitma. Ainult ühtpidi kündes, kultiveerides ja vagusid ajades koguneb muld aegapidi põllu ühte serva ja see ei ole hea.

Täna sai tehtud esimene künd uudismaal see on Kangelase kõrval. Ümberpööratud mätas sarnanes küll pigem sigade songermaale aga tehnikat ja aastaid söödis olnud maa omavahelist suhet arvestades oli tegemist igati korraliku tulemusega. Tuleval kevadel sinna midagi maha panna ei saa, see on selge. Tuleb hoopis veel künda ja siis soovituse kohaselt suvel korduvalt kultiveerida. Kartul hakkab seal kasvama ehk alles ületuleval aastal.

Leave a Reply