Aitäh postkontorile!

Olen järjekindlalt otsinud Matile tinasõdureid ja kohati on otsinguid saatnud edu. Peamiseks ja tegelikult ka ainsaks ostukohaks on olnud osta.ee oksjonikeskkond. Viimati ilmus sinna suur hulk pakkumisi ühelt müüjalt, millest kaks leidsid tee ka Nahkanuiale, Mati tinasõdurite kotti.

Kuna Nahkanuial postkasti pole ja me seda Rõhu risti pole paigutanud, käime oma kirjadel-pakkidel järel postkontoris, kus meil on renditud postkast. Lihtne aga mitte mugav lahendus. Kuigi tänapäeval on vahemaad tänu autodele väikesed, satume tööpäeval ja tööajal alevisse väga harva. Kui see on nii, peab selleks olema “mõjuv” põhjus. Ja kütust kulub isegi lühikese otsa peale.

Kõige sobivam aeg postkontori külastamiseks meile on varahommik või siis tööpäeva lõpp, kui toimetame Matit lasteaeda ja tagasi. Kahjuks on Koeru postkontor neil aegadel kinni (kusjuures postkontor suleti kuni 19.09 suhteliselt vara), mis on ülaltoodud vaatenurgast vaadates kentsakas. Aga kuna kisa pole keegi tõstnud, järelikult see sobib inimestele ning postkontori asjad saavad aetud ka kaugemate külade rahval.

Meil tekkis viimase Mati tinasõdurite paki kättesaamisega raskusi. Kuna mina olen teinekord tööajal Koerust ära, oleks pakk pidanud ootama nädalajagu päevi enne pikisilmi ootava Mati kätte jõudmist. Et see nii ei läheks, helistas Maarja postkontorisse ja küsis kas postkontoril on olemas mingi võimalus paki Nahkanuiale toimetamiseks!

See võimalus leidus ja ilmselt ei suutnud ma eespool väljendada ei Maarja ega enda tänu Koeru postkontori rahvale selle väikese aga sel hetkel ääretult südamliku ja vajaliku vastutuleku eest! Aitäh meie kõigi poolt!

Elu Nahkanuias on üldse õpetanud rõõmu tundma pisematest asjadest, millele varem ehk ei osanud tähelepanu pöörata. Nagu ka ülaltoodud juhtum, mille järgi poleks osanud veel mõni aasta tagasi vajadust näha. Olud olid teised ja mis peamine, maaelu oma kõigi külgedega polnud paika loksunud ega hakanud oma ilus ja hiilguses täit mõju avaldama. Nüüd on teatud valdkondades akumuleerumine toimunud ja teatud väärtushinnangud muutumas. Aga see on ühe teise postituse teema.

Aitäh veelkord postkontorile selle abi eest!

Leave a Reply