Oru Pearu

Niisiis juhtus see mida olen ammu oodanud. Minu tagasihoidliku Nahkanuia ajaveebi on avastanud ka need, keda Vardja tee sulgemine mingil põhjusel häirib. Allpool on näha värske kommentaar minu postitusele “Nagu sõidaks vastu seina” ja ka vastus. Mul ei ole midagi selliste kommentaaride vastu, kus toimub korralik, hästiargumenteeritud väitlus aga seda ma luban kohe kindlasti, et rohkem ma emotsionaalsete hinnangutega ja faktideta kommentaare läbi ei lase. See on kodurahu huvides. Nahkanuia ajaveeb on siiski reaalajas ühe väikese küla elu ja probleeme kajastav keskkond, mitte Rate-tüüpi jututuba.

Unustasin oma vastuses kommentaarile küsida, miks Koeru vald, uskudes, et tee sulgemise näol on tegemist ebaseadusliku tegevusega ehk siis “üldkasutatava” tee sulgemisega, selle vastu midagi seaduslikku ette ei võta?

 1. Tiina Says:
  oktoober 23rd, 2008 at 13:28 eTundub, et nüüd on Nahkanuia külas ka oma “Oru Pearu” ja vastu seina sõidetakse seal kahelt poolt. Vaene sein!
  Uurides vallast antud teema kohta selgus, et nimetatud tee on üldkasutuses ja hr. Marko omavolitseb sealkandis omamata õigust takistada liikumist sellel teel. Mul on kahju nendest inimestest, kes tahavad sealkandis loodusesse minna (olgu siis traktori, auto või ATV-ga) ja peavad selleasemel vaidlema hoopis “suure egoga kohalikuga”
 2. marko Says:
  oktoober 23rd, 2008 at 15:11 eTere Tiina! Tänan kommentaari eest aga ma palun, et jätkame seda vaidlust väljaspool seda blogikeskkonda VÕI esita oma seisukoha kaitseks fakte nagu nimed, seadused vms. Lihtsalt emotsioone kirjeldada pole mõtet. Avaldasin nimetatud teemal hiljuti pika postituse, viidates muu hulgas ka seadustele, maaameti infobaasile ja (NB!) VALLA poolt väljastatud dokumendile (vaata http://www.nahkanuia.net/?p=223)! Juba viimane tõestab mingisuguse kahtluseta, kellele nimetatud tee kuulub ja kes seal “omavolitseb”. Siiani pole ma aru saanud, kes on see salapärane vallaametnik, kes sellist infot jagab? Nimi!? Olen ise suhelnud abivallavanem Tõnu Maistega ja tema on tunnistanud, et tee millest räägime ON eraomandis, ja isegi seda, et eraomanikke on mitu. Kuidas saab ükski Koeru vallaametnik, rääkida vastu nende enda poolt väljastatud dokumentidele või teha tühjaks EV seadused? Soovitan vallast saadud info üle kontrollida PÄDEVALT ametnikult!  

  Neid inimesi, kes tahavad Nahkanuias “loodusesse minna” pole tarvis haletseda, sest seda ei keela neile keegi! Kas seda aga on tarvis teha “traktori, auto või ATV-ga”, kahtlen. Piirang teel liikuda puudutab ainult mootorsõidukeid aga teeb erandi maaomanikele, kellele on tagatud pidev läbipääs.

  Ja siis viimane ja kõige valusam väide Sinu kirjas – minu “suur ego”. :) Tee sulgemiseks on olemas KÕIGI maaomanike nõusolek ja tee sulgemise initsiaatoreid oli rohkem kui üks. Seega seisab selle otsuse taga mitte “suure egoga kohalik” (ainsuses) vaid “suure egoga” maaomanikUD (mitmuses) või lausa “suure egoga” küla! Oleksin tänulik, kui selles küsimuses ka lõpuni täpne oldaks.

  Ja mis on üldse “suure ego” mõõdupuu? Kas seadustele tuginedes eratee sulgemine või näiteks eraomaniku ähvardamine eraomandi kaitsel kättemaksuga nagu see minu viimasel kokkusaamisel ATV meestega toimus? Minu maja uks on alati selgitusteks avatud ja olen valmis vajadusel ka ise kohale tulema, et asju arutada. Räägin eesti keeles, vajadusel esitan tõendid ja ühtegi küsijat välja ei viska ega sõima. Tere tulemast!

  Tänasel päeval ei hoolda Koeru vald endise Nahkanuia küla piiridesse jäävat teed viidates mulle saadetud kirjas Eesti riigi otsusele mitte rahastada erateid! See tekst oli ju kenasti ülaltoodud postituses sisalduvas dokumendis olemas! Kindlasti muudan aga oma seisukohta kui peaks selguma, et tegemist ON AVALIKU TEEGA!

  Vardja teega seotud küsimustes mul nüüdseks emotsioonid puuduvad, tuginen ainult seadustele. Soovitan ka teistpidi mõtlejatel suhtuda asjasse samamoodi, sest siis ei räägiks me ebamäärases kõnepruugis asjadest ja inimestest. See, et keegi kuskil midagi ütleb, ei pruugi alati tõde olla. Aga küllap Sa tead seda isegi, vahetevahel on seda lihtsalt raske uskuda.

  PS! Silt postil ütleb selgelt, “loa saamiseks helistada …”! Kuigi vastus ei ole garanteeritult positiivne, pole seda keegi veel proovinud. :)

  Oru Pearu

Leave a Reply