Mutid ja mügrid

Istusin pimeduse hakul mõnda aega maja taga pingil ja valvasin. Abimeheks labidas, mille abil lootsin tabada ja hukata aeda ennast sisse seadnud mügrid. Vähemalt nii ma arvan nende loomakeste kohta, kes kahes kohas muru nii inetult üles ajavad, et hakka või mutte igatsema!

Muttidega on lihtne. Olen loobunud nende hunnikute rehaga laialiajamisest või labida abil kärusse kühveldamisest. Selle asemel sõidan kuhjad murutraktoriga laiali ja ongi kõik. Rohi kasvab laialiaetud mullast läbi ja üsna pea pole näha midagi. Ilmselt minu kiusamise tõttu on mutid kolinud elama kohtadesse, kuhu traktoriga ligipääs puudub, näiteks sauna alla, heki alla või saematerjalile valmistatud varjualuse juurde. Seal jääb vähemalt mõni hunnik alles.

Mügridega on teine lugu. Juba nende hunnikud on teistsugused ja ei tule reeglina mitte maa alt otse üles vaid kulgevad murumätta all maapinnaga paralleelselt. Sellisel moel rikutud muru on raske parandada, sest näiteks traktoriga üle sõites pöördub mätas terakaitse all pahempidi. Saab küll need käigud kinni vajutada aga seegi ei jää kena.

Aga oodata polnud mügrisid raske. Neil katkes kannatus enne mind ja mul õnnestus kolmel korral paisata õhku labidatäis mulda, ootuspäraselt loomakeseta. Kuidas nad nii kiiresti põgenema pääsevad on mulle küll arusaamatu. Aga ma proovin veel.

Hommikupoolikul tulime suurest linnast, lõunal tegime kolmekesi Maarja ja Matildega väikese lõunauinaku, vältimaks keskpäevast kuuma ja puhkamaks välja pikaleveninud eilset ning õhtul toimetasid naised toas, samal ajal kui mina väljas … niitsin muidugi. Korra käisin ära ka. Kontrollisin, kas viimasel Seidla laadal juhuslikult leitud ja ostetud fotol on ikka Abaja meierei. Oli. Külastasin ka Kapu mõisa ja avastasin sealt endalegi üllatuseks mõisa viinaköök-tallist ümberehitatud vahva talu. Kindlasti tahan minna tagasi ja seal ka mõned fotod teha, et neid siis kasvõi Nahkanuia ajaveebi vahendusel jagada.

Lõppeks seda, et praegu on marja- ja meeaeg. Esnast tellisime endale 10 kg vaarikaid, Kalle andis terve kärjetäie Nahkanuia mett. Viimast muide (purgiga) saab praegu tellida hinnaga (sõltuvalt taarast) 85-90 kr kilo. Kui oled huvitatud, võta kindlasti ühendust! Minu kontaktid on kas  51 25 240 või marko [at] hong.ee. Esmaspäeval panen mee kohta täpsema info üles.

2 kommentaari to “Mutid ja mügrid”

  1. Janno Says:

    Marko ära kindlasti unusta Esnast saadud siniseid kanamune ja vutimune!Aga ehk kunagi saab ka selliseid asju Nahkanuialt osta

  2. marko Says:

    Ei unusta ja püüan ka ajaveebi lugejatele nende imeasjade kohta infot anda. Aga vaevalt, et neid kunagi Nahkanuialt saama hakkab. :) Samas kindel selles olla ei saa …

Leave a Reply