Täna Konsumis …

Konsum kohe oskab (ebameeldivalt) üllatada. Täna juhtus selline lugu.

Kui ma poodi astusin, töötas seal kaks kassat. Panin seda kohe tähele ja andsin mõttes plusspunkte. Toimetasin oma ostud korvi ning astusin ka ise järjekorda. Sain seal mõne hetke seista kui teenindaja otseselt minu poole pöördumata kuid valju häälega teatas, et kassa on suletud kuna ta peab minema lihaletti. Täpsustasin üle, kas see käib ka minu kohta (tavaliselt ei kehti selline teade nende kohta, kes juba seisavad suletavas kassas). Käis küll. Ärritumiseks ei näinud põhjust kuid mõttes koristasin ära kauplusesse astudes antud plusspunktid, asendades need miinustega.

Seiklesin läbi riiulilaburündi teise kassasse. Ka seal polnud järjekord õnneks pikk. Silmanurgast nägin eelmises kassas seisvat prouat lapsega. Tal oli käes suitsupakk ja ilmselt ei kuulnud tema kassa sulgemisest midagi. Imelikuks läks asi siis kui proua sättis ennast minu ees ostetud asjade eest maksva naisterahva ette.

Nii oligi. Kui minu ees seisnud naisterahvas oli ostu sooritanud, ulatas proua suitsupaki müüjale koos rahatähega. Sõnagi lausumata, minust välja tegemata. Küsisin, et kas ma võin ka nii teha? Proua kobises, et võib minna järjekorra lõppu. Lubasin teda selles mitte takistada. Proua ei läinud kuskile vaid maksis edasi ja kassapidaja lõi raha kassast läbi. Küsisin, et kas minul ei või kiire olla ning et kas kui inimene näib pealtnäha rahulik, võib sedasi vahele tulla. Proua ei vastanud midagi aga müüja juba õhetas näost. Proua lahkus suitsupaki ja lapselapsega.

Ma ei jätnud järele ja küsisin müüjalt, kas sellist asja ei peaks teiste järjekorras seisvate inimestega kokku leppima. Ta arvas, et  seda oleks pidanud tegema proua, mille peale leidsin mina, et asjade eest maksmisel on kassapidajal oma sõna öelda. Ta nõustus ja vabandas omalt poolt.

Nõus, et kui inimesel on kiire, tuleb teda võimaluste piires aidata. Nõus, et maapiirkondades võiks õhkkond teenindusasutustes ja ärides olla vähemformaalsem. Kuid sellel proual ei olnud kiire ega peegeldanud tema käitumine kuidagi ka midagi maainimesele omasest lihtsusest või sõbralikkusest. Ta oli lihtsalt ülbe ja arvas, et tema suitsupakk on tähtsam kui minu ostetud piimapakk. Et selle läbilöömine kassast käib kiiremini. Ja müüja läks sellega kaasa. Minu arust väga inetu lugu.

One Response to “Täna Konsumis …”

  1. Reti Says:

    Väga imelik käitumine ikka ;( Linnas käib ikka nii, et kui kassapidaja tahab oma kassat sulgeda (minna pausile või teisele tööle), siis annab ta selle sulgemise sedeli kõige viimasele järjekorras seisjale. Ja taaratsekkidega või suitsupakkide või kange õllega onkleid ei võeta ka lihtsalt niisama vahele.

Leave a Reply