Müts maha

Vardja teel jätkuvad rekonstrueerimistööd. Kuigi eile ja täna töötas nii kopp kui masinad pikka päeva, oluliselt kaugemale ei jõutud. Nagu töö käigus selgus, on vana teetamm kohati nii vett täis, et see laguneb raskete veomasinate all täiesti ära. Vajub lihtsalt laiali. Kahel päeval on sinna veetud ligemale viis koormat kivitäidet ja sellest hoolimata õõtsub ja vetrub teepind veomasinate rataste all nagu tüma soo. Savi pressib kivide vahelt välja ning masinaid ähvardab kinnijäämisoht.

Lahendus oleks kogu see õnnetu koht välja kaevata aga selleks pole lihtsalt ressurssi. Juba praegu on ca 1/4 tee peale välja veetud korda kaks enam täidet kui seda oli plaanitud terve vahemaa peale. Et tee võib üllatada, selleks olime valmis aga et see üllatus nii töömahukas on, seda ei olnud me planeerinud. Kindlasti on oma osa praegusel asjade käigul ka nädalajagu päevi maapinda kastnud vihmal, mida me nüüd kraaviga püüame välja saada aga toimunut see ei muuda. Loodame, et lähipäevil ei saja, siis edeneb töö kiiremini.

Näiteks täna, kui olime pehmest kohast edasi jõudnud, tõusis töö tempo tee koorimisel oluliselt. Lühikese ajaga suutis kopp puhastada ja peale tõsta pinnast sajakonnal meetril. Loodan, et selliseks kujuneb töö ka järgnevatel päevadel. Ainult kui ilma peaks!

Midagi tegime ka sellist, mis mahub kategooriasse Nahkanuia ekstreem. Et mitte ennast korrata, sai seekord tee äärde jäänud põlispuult ettejäävad oksad mootorsaega maha võetud. Nendeni jõudmiseks oli ainus viis kopa nool ja vabatahtlikuna pakkus ennast välja töödejuhataja isiklikult. Välja nägi see toiming nagu alltoodud fotodel.

Teetööd lõppesid kuue paiku. Kauem ei saa juba seepärast teha, et pidevalt edasi-tagasi sõitvad veoautod pööritavad tolmu üles ja võivad sellega naabreid häirida. Lisaks müra ja miks mitte ka vibratsioon.

Homme tehakse teetöödesse väike paus. Et vesi saaks märjal lõigul teetammist välja nõrguda. Reedel algab kõik uuesti. Igal juhul on tööd tehtud mehemoodi ja mul on hea meel, et asjad vaatamata raskustele edasi liiguvad valitud koostööpartner vaatamata töö suurenenud mahule edasi tegutseb. Minu poolt müts maha!

Suuremat laadi pinnasetööd toimusid täna ka Nahkanuia servas, Kure talus. Ka seal toimetas kopp, kaevati, planeeriti, täideti ja tõsteti ringi. Tulemuseks oli lisaks kergelt ümberpööratud õuemurule jupike sissesõiduteed, tühjaks tõstetud lauda vundament, puhastatud sauna ümbrus. Päris kena vaatepilt.

Vardja tee rekonstrueerimist matkarajaks rahastab:

Leave a Reply