Esmaspäeval istutasime puid

Kui meil nädalavahetusel võimas ATV kiviveo tarbeks käepärast oli, kasutasime juhust ja tõime veel sel suvel kündmisele määratud söödilt ära mõned korralikumad männiistikud ja ühe vähema kuuse. Kuna tegemist on Nahkanuia voorel idanenud, juurdunud ja kasvama läinud taimedega, võib loota, et need jäävad püsima. Sama kindel ei ole ma aga mitte nende istikute suhtes, mis käesoleva nädala esmaspäeval said soetatud Luua puukoolist.

Esmaspäeval sai teoks ammu planeeritud sõit Luua puukooli, et soetada sealt meie väikest majapidamist ümbristevate muruplatside kaunistuseks mõned puuistikud. Läksime välja kindlate soovideta, tagasi tulime 1400 kroonise investeeringuga tulevikku. Kokku soetasime 34 isikut alljärgnevalt:

2x pärn
2x kask
1x kastan
2x sarapuu
2x pihlakas
22x sirel

Kaks pärna ja kastani istutasime värava taha tee kõrvale lootuses, et neist saab alguses praegu peamiselt elumaja ees oleva põlispuude allee pikendus. Ülejäänud puud panime kasvama maja põhjaküljel olevale muruplatsile, seltsiks kuuskedele ja nädalavahetusel toodud männikasvudele. Sinna mahub puid veelgi aga ilmselt mitte enam sel aastal.

Sirelitest saab edu korral uus hekk, mis praeguse kreegivõsa asemel hakkab maja kaitsma läänest. Huvitaval kombel näeb osa mahapandud istikuid välja värsked ja elujõulised, samas teised närbunud ja koledad. Loodan siiski, et kõik nad juurduvad kenasti ja kosuvad suve jooksul.

Puude istutamine esmaspäeval toimus ajaga võidu joostes. Tegelikult oli võidujooks pigem äikese ja äikesevihmaga, mida lõpuks ei tulnudki. Need paar meid tabanud rasket vihmapiiska ei läinud küll sajuna arvesse. Loodetavasti said taimed siiski uues kohas kosumiseks vajalikus koguses niiskust ning võtavad jalad alla. Mina omalt poolt hoian neile pöialt, sest mulle puud meeldivad!

Sireleid istutamas

Leave a Reply