Homme rattamatkale

Homme siis stardib 75% Nahkanuia rahvast Roheliste Rattaretkel “Kuidas elad Vooremaa”. Tubades on seoses asjade pakkimisega paras segadus ja veelgi suurem segadus on minu peas. Tänane päev kujunes tööülesannete poolest hullumeelsuseks aga see selleks. Loodan väga, et meie varustus matka vastu peab ja me tervetena tagasi jõuame. Nimelt lubab vähemalt homseks vihma ja Maarja on selle pärast pisut pabinas. Tegelikult pole muretsemiseks suurt põhjust, sest meil on olemas kõik, mida sellisel matkal peaks seljas või jalas kandma.

Üks väiksem probleem kerkis veel üles. Nimelt selgus, et rataste transportimiseks kunagi soetatud konksu külge käiv raam ei sobi kokku Maarja naisteraammiga Bottechia rattaga, sest viimasel puudub koht kust see tavapärasel viisil kinnitada. Kombineerides saab küll aga see näib välja kentsakas ja ei tundu piisavalt usaldusväärne.

Kohati ajavad sellised olukorrad lausa ahastusse. Ma püüan alati valida võimalike valikute seast parima aga nagu selgub, pole see mis hea ühele, seda sugugi teisele. No kuidas saab teha ratta/raami, mis üksteisega kokku ei sobi ja müüa mõlemat kui “standardset”? Tegelikkuses tuleb kliendil iga uue soetatud asjaga muretseda uuesti kogu vajamine varustus. Olgu kui tegemist on eri telefonimarkide erinevate laadijatega, kuigi isegi see ilmselt standardiseeritakse peatselt. Aga rattad? Ma ei tulnud selle pealegi, et see ratas pole mõeldud transportimiseks Thule raamiga!

Otsustasime ka, et ei hakka kolme päeva võileibu rajale kaasa vedama. Kogemus näitab, et KUI midagi on võimalik osta raja kõrvalt või laagriplatsidelt, jääb kodus tehtu ja kotis ligunenud toit tarbimata. Parem on siis seda kohe vältida. Mis meil kindlasti kaasas on, on midagi Matile näksimiseks ja pakk Ekström’i mustikasuppi – igaks hädajuhtumiks või eriti külmaks õhtuks. Kuum kisell on parim mõeldav matka(magus)toit!

Püüan hoida lugejad retke ajal toimuvaga kursis läbi Nahkanuia Twitteri konto. Kes soovib võib sellel silma peal hoida! Neile kes ei tea mis see Twitter on või ei taha sellega tegemist teha, soovitan aeg ajalt visata pilk Nahkanuia ajaveebi vasaku serva menüüsse. Ka seal on olemas Nahkanuia Twitteri voog, piisab sellesti.

Leave a Reply