Kohtumine lasteaias

Täna 18:00 toimus Koeru Lasteaias kohtumine lasteaia töötajate ning Koeru vallavanema vahel. Kuna lasteaed on viimasel ajal olnud koerufoorum.net keskkonnas kuum teema, olin ka mina foorumi looja ning administraatorina kutsutud. Kuigi juttu oleks pidanud tulema peamiselt lasteaia arengutest, keerles elavam diskussioon foorumi ja selle teemade ümber.

Ma pean tunnistama, et foorumi osas mingeid olulisi ja progressiivseid otsuseid ei tehtud. Pooled esitasid oma seisukohad ning seejärel toimus diskussioon. Lasteaia töötajate esitatud seisukohad olid mulle mõistatavad kuid kahjuks pole mu käed piisavalt pikad nende lahendamiseks soovitud viisil. Ma ei saa tõstatatud teemasid kõrvaldada ainult seetõttu, et on inimesi, kelle jaoks need tunduvad solvavad. See oleks vaadeldav sõnavabaduse rikkumisena ning annaks tugeva hoobi koerufoorum.net usaldusväärsusele. Sest kellele läheb tarvis ainitist kiidulaulu praegusele olukorrale, mis mõjuks võltsilt ka kõige positiivsemalt meelestatud koerukale? Jäin seisukohale, et parimaks vasturavimiks “laimule” oleks agressiivne “mainekujunduskampaania”, mille lahutamatuks koostisosaks on omakorda järjepidev lasteaia tegevusi kajastav kirjutiste seeria ning parimal juhul ka julged ning selged vastused lasteaeda puudutavates küsimustes.

Aldo tuletas meelde, et nii vallavalitsusel kui ka valla allasutustel on oma tööplaan ning nõuda neilt foorumis osalemist ei saa. Kuid keegi polegi seda nõudnud. Mis teha kui inimestel on sellised ootused! Võib olla et surve valla osalemiseks on tõepoolest tugevamaks muutunud kuid tunnistan, et ka minu arvates on see ülioluline. Seda eriti olukorras, kus üpriski ühiselt leiti, et foorumi teemad kalduvad olema pigem negatiivsed kui positiivsed. Mina jällegi ei mõista kust see positiivsus peaks tekkima kui a) küsimustele ei taheta vastata ning b) positiivsed koerulased ise ei osale? Nii jääbki rohkem ruumi sapipritsimisele.

Loodetavasti ei pea keegi minu järgnevaid lauseid reeturlikuks tagarääkimiseks, sest aja kokkuhoiu mõttes ma koosistumisel neid avalikult välja ei öelnud. Mulle tuli lihtsalt üllatusena Aldo selgitava märkusena mõeldud meeldetuletus, sest mulle kumas selles läbi soovimatus foorumis osaleda. Viidati ka valla ja lasteaia kodulehele, mis kahjuks ei ole oma informatiivsuselt täna veel tasemel kuid distantseerumiseks head küll.

Mida veel? Arvestades olukorra delikaatsust ma rohkem detailidesse ei lasku. Oli ütlemisi ja seisukohti, mis mind imestama panid kuid üldiselt on kasvatajad tore rahvas, said naljast aru ja puha. Usun, et minugi seisukohad jätsid neisse mingi märgi maha ning ehk sai nende abil pisut silutud foorumi teravaid nurkasid. Evin endiselt lootust, et ühel päeval saame foorumis näha kas juhataja või siis valla sotsiaaltöötaja selgeltvormistatud seisukohti inimesi huvitavates küsimustes. Lahku läksime igatahes sõpradena!

Homme toimub Väätsa Kodanikumajas seminar “e-Kaasamine kohalikes omavalitsustes – kas utoopia või paratamatus?”, kus muu hulgas esitatakse ettekanne teemal “Kodanike ja kohalike omavalitsuste valmisolek virtuaalseks dialoogiks (sihtgruppide ja kohalike valimiste uuringu ainetel)”. Olen ette põnevil ja valmis osalema arutelul. Kahjuks saab minu sõnum olema siiski selle valmisoleku puudumine – mõlemal tasandil. Liiga palju on meil tarvis oma minevikutaaka kaasas tarida.

2 kommentaari to “Kohtumine lasteaias”

  1. Endrik Says:

    Minevikutaaka?? Ma küll ei tea, mis staaka sina tassid aga vaatamata kõigele oled tubli kodanik, vahest isegi ülearu tubli ;)

  2. marko Says:

    Minevikutaak = näiteks kivistunud suhtumised ja arusaamad asjadest ning nende arengutest. Lase fantaasial lennata ja kui ei lenda, siis ei lenda …

    Ahjaa, üritan olla lihtsalt mina ise ja ei karvagi enam. Kodanikuks olemisega pole siin palju pistmist.

Leave a Reply