Truuper jooksus

Mul on võimalus selgitada, miks ma arvan, et vahva segavereline Truuper jääb Nahkanuia ajaveebi virtuaalsetele lehekülgedele veel kauaks figureerima. Ega mul polekski midagi selle vastu, sest on ju Truuperil meiega väga tugev emotsionaalne seos aga mitte selles postituses kirjeldatud kontekstis. Järgnev väljavõte on Virumaa kodutute loomade varjupaiga kodulehelt 22.02.2010.

Hagija-laika segaverd Truuper armastab teinekord kodu juurest pikemaid käike teha. Tapale jõuab ta siis kui isa ise on kodunt ära ja loom peremeest hakkab otsima. Sain aru, et seda on vähemalt ühel korral juba ette tulnud aga siis oskas ta ka ise tagasi tulla. Viimati võeti aga “isane sõbralik koer” kinni Tapa linna Kaubamajast ja toimetati varjupaika. Ma ei saanudki täpselt teada kust isa koera kohta teada sai, ilmselt kohalikust ajalehest kus varjupaik vastava leiukuulutuse avaldas. Oma tänasele kogemusele tuginedes võin öelda, et mida kiiremini sellistel puhkudel loom leitakse, seda (majanduslikult) kasulikum peremehele. Päev varjupaigas maksab ei rohkem ega vähem kui 90 krooni!

Nagu ikka pole ka antud juhul koera kodunt äramineku põhjused üheselt hinnatavad. Kuulamata ära isa juttu võiks seda pidada isegi lohakuseks aga päris nii see siiski ei ole. Nimelt ei saa Truuperit väljas ketis pidada, sest Ridakülas kus isa elab, jookseb lahtiselt ringi suur hundikoer, kes juba on ühe Liima talu lemmiku murdnud. Ja teeks seda kindlasti ka Truuperiga kui sellel poleks kiirete jalgade näol pääseteed. Ei saa ka öelda, et isa poleks midagi selle olukorra muutmiseks teinud (jätan täpsustamata mida), kuigi ainsa ja seadusliku lahenduse juurde ehk vallavalitsusse teatamiseni pole ta ka jõudnud. Nii elabki Truuper öösiti toas aga väljas jookseb lahtiselt ringi ja satub oma hagijageenidele omaselt teinekord kodunt kaugemale kui seda on maja ümbritsev metsatukk.

Varjupaigas sai koer seekord mikrokiibi ja edaspidi peaks tema tuvastamine käima kiiresti. Seda muidugi juhul kui püüdjatel on kiibilugeja kaasas. Minu sealoleku ajal ei suudetud igatahes Virumaa varjupaigas ka pika otsimise peale mitte vastavat seadet üles leida! :)

3 kommentaari to “Truuper jooksus”

  1. m Says:

    Abiks raadiopiirdeaed, elektrikarjusega ala piiramine. Muide, jahimeestel on kombeks tundmatud hulkuvad koerad maha lasta, nii et kui koer on kallis, siis tuleb nuputada, kuidas ta aias püsiks…

  2. janno Says:

    oled sa kindel, et su Truuper “hagijageenidele omaselt” näiteks metskitsi ei käi ajamas? praeguse sügava lumega on see kitsedele surm…

  3. marko Says:

    Ma ei saa milleski olla 100% kindel kuna saan info läbi koera praeguse omaniku, oma isa. Üks, milles ma saan üpriski kindel olla on see, et isa praeguse kodutalu õuel käib suuremat sorti koer, kes võimalusel Truuperit pureb. Seetõttu ei saa Truuperit kinni panna ketiga, liiniga ega piirata tema liikumisvabadust elektrilise karjuse abil. Aitab looma aeda või tuppa kinnipanek. Aeda hetkel pole, nii elabki Truuper suurema osa ajast toas. Murdjad aga jooksevad takistamatult ringi ja neid ei suuda tabada keegi.

Leave a Reply