Vanad pildid Järva-Jaanist

Möödunud nädala reede oli tähelepanuväärne selles mõttes, et kohtumisel Järva-Jaani rahvaga sai kokku lepitud vanadpildid.net projekti laienemine endisele Järva-Jaani kihelkonnale. Laua ümber istusid Järva-Jaani poolt Arto, Tuve ja Silva, koerukatena Ando ja mina. Kokkusaamise eesmärgiks oli praeguseks üle aasta vana ja väga edukaks osutunud vanadpildid.net projekti hetkeseisu ning tulevikuvõimaluste tutvustamine naabervalla rahvale ning koostöövõimaluste leidmine. Kokkusaamise tulemusena võib Järva-Jaani kihelkonna küladest näha pilte aadressil http://jjpildid.wordpress.com.

Olgu kohe öeldud, et plaanis on siiski tuua nii Koeru kui ka Järva-Jaani kihelkonna pildipank ühise aadressi alla, milleks jääb vanadpildid.net. Esialgu tekitan selleks lihtsa esilehe ehk kardina, kust on võimalik juba edasi valida üks kahest kihelkonnast. Mõlemad pildipangad jäävad kuni uue tarkvaralahenduse leidmiseni jooksma WordPress blogimootorile.

Rõõm oli kohata entusiasmi vanadpildid.net projekti osas vallavalitsuse ja kohalike võtmetegelaste tasemel. Projektis lööb kaasa nii vallavanem ise kui ka muuseumirahvas. Projekti tutvustvankri ette on lubatud rakendada nii valla ajaleht, koduleht kui ka vallavanema ajaveeb. Näha on, et projekt pakub huvi ja seda mitte ainult mais algavate kihelkonnapäevade raames vaid ka laiemalt. Raske on leida paremat tasuta (no ütleme siis praktiliselt olematute ülalpidamiskuludega) teist sellist projekti, mis toob tuntust vallale, väärtustab selle ajalugu, kutsub osalema ja ühendab.

Mul on ka hea meel selle üle, et vanadpildid.net tegijateks saavad järvajaanikad ise. Teised võimalused ei tulnud isegi jutuks mitte! Kohapealne entusiasm on antud ettevõtmise juures väga oluline, sest nii saab tagatud vanade fotode olemasolu, huvitavad pildiallkirjad ja projekti kui terviku järjepidevus. Jääme siiski seotuks läbi kasutusel oleva WordPress blogimootri. Püüame hoida ühtset joont ka detailides nagu piltide üleslaadimise suurus ja veel hulk väiksemaid, peamiselt visuaalseid detaile. Samuti paneme seljad kokku uue tarkvaralahenduse otsinguil ja ehk isegi ka rahastamisel.

Ärge saage valesti aru, Järva-Jaani vald ei ole välja käinud mingeid lubadusi minu poolt arendatava uue ja iseseisva tarkvaralahenduse finantseerimiseks. Kuid põhimõtteline huvi ja ka valmisolek projekti panustada on olemas, seda enam kui sellega tõstame vanadpildid.net sisulist kvaliteeti.

Ma nüüd ei teagi, kas peaksin vanadpildid.net projekti tutvustama ka Koeru vallavalitsusele ning pakkuma ka neile võimalust sellest projektist kasu lõigata? Siiani on meie valla huvi piirdunud vallavanema käepigistusega kultuuripreemiate kättejagamisel ning isikliku läbikäimise tasandil toetuse ülesnäitamisel. Kuid miks mitte rakendada vanade piltide projekt kohaliku kultuurivankri ette ning kasutada seda valda tutvustava ettevõtmisena, mida see ju ka on?

Hetkel siis tere tulemast vanade piltide Järva-Jaani pildikeskkonda! Tuletan meelde, et igasugune lugejate abi vanade piltide osas on teretulnud! Koeru piltide osas võib ühendust võtta aadressil marko [at] hong.ee, Järva-Jaani omadega seoses Artoga aadressil arto [at] jjaani.ee. Juba on lubanud aidata Kaarel Aluoja, suur tänu talle!

Leave a Reply