Pettur Marko on liikvel!

Hoiatus kõigile koerukatele! Liikvel on vanade inimeste, fotode ja mälestuste hirm Marko Mänd Nahkanuialt! Selline mulje jäi mulle iseendast paratamatult eile õhtul.

Algselt oli tänaseks planeeritud pikem sõit Tallinna, mille pidin ette võtma, saamaks kokku ühe siitkandi metsataludest pärit inimesega. Eesmärgiks fotode ja mälestuste digitaliseerimine. Meesterahvas, mitte enam noor aga ka mitte muldvana, keeldus ja nagu hiljem telefonivestluse käigus selgus, oli üheks peamiseks põhjuseks kartus, et ma võin osutuda petturiks!

Eks ma olin parajalt üllatunud, sest tegemist oli inimesega, kes oli eelnevalt tutvunud nii vanadpildid.net kui Nahkanuia blogikeskkondadega, andnud mulle oma telefoninumbri ja aadressi ning nüüd siis äkki! Küsisin, et kas ta tõepoolest arvab, et ma pean kaks aastat ajaveebi, kirjutan 700 blogipostitust ainult seepärast, et teda röövima tulla? Avaldan sealjuures iseenda asukoha, väljanägemise ja õige nime. Või et kuidas ta kavatseb ennast edaspidi varjata, kui ta on mulle andnud oma telefoni ja aadressi? :) Ta ei vastanud.

Ma saan muidugi aru, miks inimesed kardavad. On ju igasuguseid tegelasi ringi liikumas ja põhjendatud kartus on alati õigustatud. Ainult, et ma poleks seda iseenda suhtes osanud oodata. Vähemalt mitte enam tänasel päeval. Aga noh, vähemalt oli inimene aus ja lubas ise suvel läbi hüpata! Elame-näeme!

PS! Äkki on hoopis tema näol tegemist petturiga!? Ta ju tahab minu juurde tulla. Küllap on tulekusoovi taga mingi kuri plaan. :)

Leave a Reply