MTÜ Nahkanuia

Eilne päev rikastas väikest Eestit ühe uue mittetulundusühingu võrra. Koos Maarjaga allkirjastasime asutamislepingu MTÜ Nahkanuia loomiseks ja kinnitasime üheskoos ka põhikirja. Allkirjade ehtsuse tõendas vallasekretär ja sellega oli suurem töö tehtud.

Olen mittetulundusühingu loomise ideed heietanud juba pikemat aega. Vahepeal vormus see plaaniks teha Rõhu-Nahkanuia külaselt aga see idee hääbus suhteliselt eos. Ühest küljest mulle tundus (tõepoolest ainutl tundus, sest ma ei rääkinud kaugelt mitte kõigi külaelanikega), et huvi sellise ühenduse vastu on väike. Teiseks arvasin, et peaaegu põliselaniketa, väga erinevate huvide, vanuse ja probleemidega inimeste ühendamine kahes üksteisest asukoha poolt erinevas külas võiks mõjuda pärssivalt mulle omasele kiirele ja jõulisele tegutsemisele. Ma ei tahtnud teha seltsi seltsi enda pärast, kohta kus käiakse koos oma sotsiaalseid vajadusi rahuldamas nagu see sageli välja kukub.

Miks see MTÜ sai siis loodud? Ikka sellepärast, et tuua Nahkanuiale raha, mida on külas allesjäänu säilitamiseks, kättesaadavaks tegemiseks ja arendamiseks tarvis. Põhikirjas sätestatud eesmärk pole väga originaalne, kasutasin olemasoleva külaseltsi põhja, ning annab oma teatavas laialivalguvuses võimaluse tegelda kõigega, mis võiks pakkuda avalikku huvi ja tagada küla areng. Olen isegi mõelnud esimese projekti peale, milleks võiks olla olemasolevate talukohtade puhastamine, aastaringne puhtana hoidmine ja talukohtade varustamine tahvlitega sealsetest elanikest, ajaloost.

Kõigest hoolimata on MTÜ Nahkanuia liikmeskonda oodatud inimesed entusiastid, kes tunnevad, et Nahkanuia küla neile midagi tähendab ja tahaksid siintoimuvas kuidagi kaasa lüüa. Seltsis on segasem ja kaks pead on parem kui üks pea (ei ole vihje sellele, et praegused asutajaliikmed omavad kahepeale ainult üht pead :) ). Kui MTÜ liikmeskond koosneb entusiastidest, kes liituvad omal vabal tahtel ja mitte näiteks kuuluvusest haldusüksusesse, on tõenäosus, et sellest ei kujune kohalikku padjaklubi, palju suurem. Ja kes ei taha liituda, võib olla toetaja. Toetust (nii moraalset kui füüsilist) läheb alati vaja.

SIIN on MTÜ Nahkanuia põhikiri *.pdf formaadis. Tutvumiseks ja kel vaja ka kasutamiseks. Selles on mitmed originaalsed punktid asutajaliikmete õigustele.

2 kommentaari to “MTÜ Nahkanuia”

 1. Elve Bender Says:

  Tervitus Nahkanuia rahvale ja värskele MTÜ-le!

  Toetame igati ettevõtmist isiklikult koos Allaniga. Kuid ka EELK Koeru)kogudus on huvitatud iga üksiku küla olemasolust kihelkonnas või kasvõi kunagi olnud elu jäädvustamisest.
  Külaliikumist Koeru kihelkonnas ju on, aga vahel takerdub see blogis mainitud sotsiaalsete probleemide taha. Vahel aga liiga suureks kasvanud külaliikumise juhi isiku taha, üle kelle laiba kõigi teiste inimeste ideed ja ettepanekud minema peavad.
  Rõhule kolisime alles äsja ühe noore ettevõtliku pere juurde. Endrik Kull töötab Koneskos keskastme juhina, Margit on algkooli õpetaja, pisipoeg käib lasteaias.

  Jõudu teile igatahes!
  Õnnistussooviga,
  Elve Bender
  EELK Koeru koguduse abiõpetaja

 2. marko Says:

  Suur tänu EELK Koeru kogudusele!
  Koeru kogudus on minu suguvõsa uurimisele palju kaasa aidanud, usaldades minu kätte uurimiseks ja sorteerimiseks vanad personaalkaardid. Need on mul siiani tagastamata, sest nende skanneerimine on arvatust kauem aega võtnud ja mis parata, kas laiskuse taha jäänud. Igal juhul on need dokumendid kindlates kätes ja neid ei kuritarvitata mingil moel.

  Mis puudutab meie külaliikumise puhul liikumise algataja egot, siis see on suur, selle vastu ei saa. :) Aga kellestki üle me minna ka ei kavatse. Tahame lihtsalt, et Nahkanuia oleks koht jalakäiatele, mitte järjekordne linnamelu käepikendus looduses.

  Kullide perest on siin blogis korra juba kirjutatud (3.09.2008)ja pole välistatud, et juttu tuleb veelgi. Nende ponnistused Kungla talu taastamisel on aukartustäratavad.

Leave a Reply